|
|
کدخبر: ۱۷۲۷۲۸

جهانگیری در دیدار مشاور خصوصی و عمومی غنا:

خبرگزاری تسنیم: معاون اول رئیس جمهور گفت: کشورهای آفریقایی و از جمله غنا از جایگاه ممتازی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران برخوردار هستند.

به گزارش حوزه دولتخبرگزاری تسنیمبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در دیدار عبد الرشید پلپو وزیر مشاور در امور خصوصی و عمومی غنا، اظهار داشت: کشورهای آفریقایی و از جمله غنا از جایگاه ممتازی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران برخوردار هستند.

وی با تاکید بر اینکه بخش خصوصی ایران علاقه مند به همکاری و مشارکت فعال در توسعه طرح های عمرانی غناست افزود: ایران آمادگی دارد تجربیات خود را در بخش های مختلف صنعتی و خدمات فنی و مهندسی در اختیار توسعه اقتصادی غنا قرار دهد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به برگزاری کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور و شکل گیری توافقات متعدد، اظهار امیدواری کرد این توافقات با پیگیری طرفین اجرایی شود و زمینه ساز توسعه جدی روابط میان دو کشور باشد.

وزیر مشاور در امور خصوصی و عمومی غنا نیز در این دیدار اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور را اجلاسی تاریخی توصیف و از انعقاد ۱۰ قرارداد و توافقنامه در این اجلاس ابراز خرسندی کرد.

عبد الرشید پلپو همچنین خواستار ارتباط میان بخش خصوصی دو کشور برای سرمایه گذاری و همکاری مشترک در بخش های مختلف نفت، گاز، مسائل آموزشی و فرآوری محصولات کشاورزی شد.

وی ابراز امیدواری کرد نشست کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور فصل نوینی در روابط اقتصادی و تجاری ایران و غنا باشد.

انتهای پیام /

ارسال نظر