|
|
کدخبر: ۱۷۲۸۱۰

بروجردی در دیدار با رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ:

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت که ایران همواره در امر کمک رسانی به مرم آسیب دیده از جنگ و بلایای طبیعی در نواحی مختلف جهان پیشگام است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگرازی فارس، پیتر مانور رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ پیش از ظهر امروز با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار با اشاره به اهمیت فعالیت های بشردوستانه در مناطق بحران زده جهان، اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران همواره در امر کمک رسانی به مرم آسیب دیده از جنگ و بلایای طبیعی در نواحی مختلف جهان پیشگام بوده و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران که یکی از نهادهی فعال و برتر در این زمینه است، کارنامه درخشانی دارد.

بروجردی در بخش دیگری از سخنان خود به بحران های کنونی در جهان از جمله در سوریه اشاره کرد و افزود: ابتکار ایران در ارائه کمک های انسان دوستانه به مردم سوریه با همکاری کشور سوئیس را می توان در همکاری ایران با کمیته بین المللی صلیب سرخ برای کمک به مردم سوریه تعمیم داد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار از اقدامات کمیته بین المللی صلیب سرخ در دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران قدردانی کرد.

رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ نیز در ادامه همین دیدار با تقدیر از فعالیت های ایران در کمک به مردم آسیب دیده در نواحی مختلف جهان گفت: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران یکی از نهادهی برتر در ارائه کمکهای بشردوستانه در جهان است و همواره مورد تحسین کمیته بین المللی صلیب سرخ قرار دارد.

مانور همچنین از علاقمندی کمیته بین المللی صلیب سرخ برای گسترش همکاری ها با کشورمان خبر داد و افزود: نقش مجلس شورای اسلامی در گسترش همکاری های بشردوستانه از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی در پایان خواستار کمک ایران به این نهاد برای کمک رسانی به مردم آسیب دیده در نواحی مختلف جهان بویژه سوریه گردید.

انتهای پیام /

ارسال نظر