|
|
کدخبر: ۱۷۳۰۰۵

آیت الله حائری شیرازی در همایش پیشکسوتان جهاد و شهادت روحانیون تهران:

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت که حرکت امروز عالم یک قیام همگانی و بیداری اسلامی است.

به گزارش خبرنگار اسیاسیخبرگزاری فارس، آیت الله حائری شیرازی عضو مجلس خبرگان رهبری پیش از ظهر امروز(پنجشنبه) در سومین همایش پیشکسوتان جهاد و شهادت روحانیون رزمنده تهران بزرگ در سالن همایش های باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، با اشاره به حضور روحانیون در جبهه های هشت سال دفاع مقدس گفت: حال شما در آن روزها باعثشده امروز از برکت معنوی آن ایام بهره ببرید.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه حرکتی که امروز در عالم پیدا شده یک قیام همگانی و بیداری اسلامی است، گفت: کسانی که نمی خواهند این را ببینند می گویند بهار عربی در حال رخ دادن است اما این حجت باطنه است که امروز بیدار شده و حجت ظاهره تنها از راه حجت باطنه می تواند فعال شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره مجدد به رشادت رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: همگان دیدند رزمنده ها چطور در جبهه ها با اسلام و امام خمینی(ره) ارتباط داشتند، در واقع حجت باطنه رزمندگان طلوع کرده بود. امروز هم در عالم حجت باطله خود را نشان می دهد.

آیت الله حائری شیرازی اضافه کرد: اگر حجت باطله طلوع نکرده بود حزب الله چطور به وجود می آمد، اگر حجت باطنه طلوع نکرده بود چگونه علوی های سوریه آنطور مقاومت می کردند.

وی اضافه کرد: این مباحثهمان است که مقام معظم رهبری می گویند جهان در پیچ تاریخی است. این پیچ یعنی صالحین سر کار می آیند؛ امروز و در دوره ما تحولات زیادی رخ داده اما چون به تدریج اتفاق می افتد به ما شوک وارد نمی شود.

حائری شیرازی با اشاره به اینکه نور طلوع کرده در ۲۲ بهمن در حال افزایش است، تصریح کرد: آنها(غربی ها) شایعه سازی می کنند و حتی نام حقوق بشر را می آورند و می گویند امر به معروف و نهی از منکر هم نکنید.

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: تلاش آنها برای به عقب انداختن ظهور است اما آنها نمی توانند در این زمینه اقدامی کنند.

به گزارش فارس، پیش از آیت الله حائری شیرازی، حجت الاسلام عبدالعلی گواهی نماینده ولی فقیه در سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ نیز طی سخنانی با بیان اینکه روحانیون در دوران دفاع مقدس بیشترین نقش را در بسیج نیروها برعهده داشتند، گفت: حضور فعال روحانیون در جبهه های حق علیه باطل بی نظیر بود.

وی با ابراز تأسف نسبت به اینکه داشته ها و برخی واقعیت های مربوط به حضور روحانیون در هشت سال دفاع مقدس برای مردم بازگو نشده است، خاطرنشان کرد: نسل آینده از برخی مسائل بی خبر است به همین دلیل اگر ما اقدامات را ماندگار نکنیم در آینده پیرامون آن از ما خواهند پرسید.

گواهی اضافه کرد: اگر ما نقش روحانیون را در هشت سال دفاع مقدس ثبت نکنیم فردا خیلی ها از ما خواهند پرسید که روحانیون که در جنگ نقش آفرین بوده اند چقدر شهید داده اند.

نماینده ولی فقیه در سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ توجه به ازدیاد نسل را یکی از مواردی برشمرد که امروز باید از جانب روحانیون مورد توجه قرار گیرد و در همین زمینه گفت: روحانیون می توانند در آگاه سازی در اهمیت این موضوع نقش مؤثری را ایفاء کنند.

وی اقتصاد مقاومتی را دومین مسئله ای دانست که بایستی از سوی روحانیون مورد توجه قرار گیرد و افزود: ما تجربه های فراوانی در این خصوص در دوران جنگ داریم که امروز نیز باید با استفاده از آن تجربه ها مسائل را به پیش ببریم.

گواهی توجه به شعار سال از جمله مباحثفرهنگی مطرح در شعار را سومین مسئله ای توصیف کرد که روحانیون باید نسبت به آن دغدغه داشته باشند و در همین زمینه اظهار داشت: در بحثفرهنگ، حوزه ها و علماء می توانند نقش ویژه ای ایفاء کنند، در این موضوع پرداختن به سبک زندگی دارای اهمیت است.

به گزارش فارس، در انتهای این همایش از برخی از پیشکسوتان روحانی، رزمنده هشت سال دفاع مقدس تقدیر شد.

همچنین حاضرین در این همایش یاد و خاطره علی خلیلی روحانی شهید آمر به معروف و ناهی از منکر نیز در این همایش گرامی داشتند.

انتهای پیام /

ارسال نظر