|
|
کدخبر: ۱۷۳۰۶۵

در گفت وگو فارس با آیت الله کعبی عنوان شد

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه نیازمند فتح فرهنگی هستیم، گفت: مسئولان هشدارهای رهبری در حوزه فرهنگ را جدی بگیرند.

آیت الله عباس کعبی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: متولیان فرهنگی باید بررسی کنند و ببینند که کجا به دستورات و هشدارهای مقام معظم رهبری عمل نکرده اند و باید رهنمود های رهبری را در عرصه فرهنگ و به ویژه در مقوله کتاب و کتابخوانی و کتاب های سالم اجرایی کنند.

وی افزود: همانطوری که مقام معظم رهبری فرموند فرهنگ حاشیه سیاست و اقتصاد نیست و من معتقدم که فرهنگ حاشیه مدیریت نیز نیست و باید همه برنامه های مسئولان نظام رویکرد فرهنگی داشته باشد به طوری که ما اکنون در کشور نیاز به مقاومت فرهنگی و ساخت فرهنگ برپایه ایمان و تقوا داریم.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه باید در مسائل فرهنگی از ظرفیت های حوزه و دانشگاه استفاده کنیم تصریح کرد: در حال حاضر به پیشروی فرهنگی و فتح فرهنگی در کشور نیازمندیم و برای عملی کردن این کار ها باید جبهه انقلاب اسلامی با حرکت نیروهای خودجوش و انقلابی در صحنه حاضر شوند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اضافه کرد: من فکر می کنم که ماموریت فرهنگی دولت یازدهم باید حرکت بر پایه مدیریت جهادی برای جلوگیری از رخنه فرهنگی باشد، یعنی همان هشداری که مقام معظم رهبری فرمودند که رخنه فرهنگی با سبد کالا پر نمی شود بایستی مورد توجه جدی دولت یازدهم قرار گیرد.

وی گفت: مبنای تحول فرهنگی تحول در علوم انسانی است و اینکه بعضی از مسئولان دولت یازدهم می گویند علوم انسانی اسلامی و غیر اسلامی نداریم اینجای تعجب است زیرا حرکت اسلامی سازی علوم انسانی یک حرکت بنیادین و پایه ای است که فلسفه شکل گیری ستاد انقلاب فرهنگی در دوران امام راحل(ره) و بعدش شکل گیری شورای عالی انقلاب فرهنگی اسلامی کردن علوم انسانی است.

آیت الله کعبی با بیان اینکه گفتن این سخنان نشان دهنده این است که یا گوینده این گونه سخنان یا با اسلام آشنایی خوبی ندارد و یا با علوم انسانی اسلامی آشنا نیست افزود: نباید با خودباختگی با مقوله علوم انسانی مواجه شویم و باید در عرصه کتاب نیز باید مدیریت فرهنگی به شکلی باشد که با چاپ کتاب های سالم بتوانیم جریان سازی فرهنگی در کشور ایجاد کنیم.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر فرهنگ تصریح کرد: فرهنگ هم هویت ملت است و باعثخیزش علمی و پویایی و حرکت رو به جلو و پیشرفت و پایه اصلی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی و باور ها و ارزش های اسلامی است.

انتهای پیام / ۷۲۰۲۰ / ج۴۰

ارسال نظر