|
|
کدخبر: ۱۷۳۰۸۷

آصفری در گفت و گو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اگر دولت اکنون قصد دارد که فرد دیگری را بجای حمید ابوطالبی به سازمان ملل معرفی کند، باید از ابتدا تدبیری برای این موضوع می اندیشید و این برای ما خرسند کننده نیست و دولت باید از آمریکا شکایت کند.

میرحسن آصفری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه اگر دولت اکنون قصد دارد که فرد دیگری را بجای حمید ابوطالبی به سازمان ملل معرفی کند، باید از ابتدا تدبیر عقلانی را برای این موضوع می اندیشید، گفت: برای جمهوری اسلامی ایران پسندیده نیست که نماینده ای در سازمان ملل نداشته باشد بنابراین دولت باید از این اقدام آمریکا به دادگاه های بین المللی شکایت کند.

وی افزود: آمریکا امروز از سازمان ملل به عنوان نهادی برای اعمال سیاست های خصمانه خود علیه کشورهای غیرهمسو با خود استفاده می کند و دولت باید در این زمینه هوشیاری به خرج دهد و در برابر زیاده خواهی آنها کوتاه نیاید.

این عضو کمیسیون امنیت ملی تصریح کرد: امیدواریم که از این به بعد دولت قبل از آنکه اقدام به انجام کاری کند، پیش از آن اشرافی بر طرح های دشمنان نیز داشته باشد تا به چه کنم چه کنم نیفتد، به هر حال آمریکایی های یک بار در صدور ویزا به نماینده فلسطین این کار را کرده بودند و فلسطینی ها نیز از این اقدام آنها شکایت کردند و در نهایت دادگاه رای به الزام صدور ویزا به نماینده فلسطین از سوی آمریکا داد.

آصفری خاطرنشان کرد: خود سازمان ملل نیز باید به جای آنکه خود را بی طرف نشان دهد، وارد میدان شده و از حق یک ملت بر اساس آیین نامه این سازمان دفاع کند.

انتهای پیام /

ارسال نظر