|
|
کدخبر: ۱۷۳۲۵۸

دانشگاه در هفته ای که گذشت /

خبرگزاری تسنیم: هفته گذشته هفته ای پر خبر برای حوزه دانشگاه و آموزش عالی بود و انتصاب جنجالی در دانشگاه آزاد در صدر اخبار دانشگاهها قرار داشت.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاهخبرگزاری تسنیم، هفته گذشته هفته ای پر خبر برای حوزه دانشگاه بود و شاهد اتفاقات فراوانی در حوزه آموزش عالی و دانشگاه ها بودیم.

*تقدیر از اساتید نمونه همزمان با هفته معلم از جمله اخباری بود که در این هفته مطرح شد، در این هفته حجت الاسلام روحانی از چهارده استاد نمونه کشور که ۱۲ نفر آن ها استاد تمام و ۲ نفر دانشیار بودند تقدیر کرد.

* اعطای مجوز به دانشگاه عارف معروف به دانشگاه خوارزمی از جمله اخباری بود که در این هفته مطرح شد و اظهار نظرهایی در این زمینه از سوی مسئولان مختلف اعلام شد. توفیقی در گفت وگو با تسنیم با اشاره به دریافت مجوز این دانشگاه در سال ۸۴ از عدم فعالیت آن تاکنون خبر داد. خبری که میلی منفرد معاون آموزشی وزرات علوم نیز آن را تایید کرد.

*در این هفته سرلشکر یحیی رحیم صفوی درجه استاد ممتازی دانشگاه جامع امام حسین(ع) را دریافت کرد.

*تشییع جنازه دو شهید گمنام در دانشگاه آزاد واحد یادگار امام، قرار گرفتن ایران در جایگاه هفدهم تولید علم، قرار گرفتن ۳هزار میلیارد تومان از اعتبارات وزارت نفت دراختیار دانشگاه ها، برگزاری دو روزه جشنواره شیخ بهایی در اصفهان، نشست مشترک معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس آکادمی علوم اتریش از دیگر اخبار این هفته بود.

*همایش دلواپسیم توسط برخی از دانشجویان طی هفته گذشته برگزار شد همایشی که حاشیه ها و واکنش های متعددی را به همراه داشت به طوری که واکنش های آن به صحن علنی مجلس در هفته گذشته نیز رسید.

*طی این هفته مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی از روحانی رئیس جمهور برای مشاهده مستند من روحانی هستم در جمع دانشجویان دعوت کرد.

*اخبار مربوط به تغییر رئیس دانشگاه تربیت مدرس در این هفته نیز دنبال شد، فرجی دانا در این خصوص از انتخاب جایگزین رئیس فعلی پس از پایان حکم وی با نظر سنجی از اعضای هئیت علمی دانشگاه تربیت مدرس خبر داد.

*برگزاری جلسات شورای منتخبین دانشگاه تهران برای تعیین رئیس این دانشگاه نیز از اخبار مهمی بود که طی این هفته در حوزه دانشگاه و آموزش عالی مطرح شد در جلسه اول این شورا ۶گزینه به عنوان رؤسای احتمالی رئیس دانشگاه آزاد انتخاب شدند. قرار است در جلسه بعدی سه گزینه از بین این شش گزینه به وزیر علوم معرفی شوند.

*رونمایی از مستند دانشجویی «گام نهایی»، لغو مناظره رسایی و حق شناس از سوی مسئولان یک واحد دانشگاهی آزاد، دعوت از فعالان فرهنگی در جشن فرهنگ و هنر، تأیید انتخاب ۵ رئیس دانشگاه در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز از دیگر اخباری بود که در این هفته در حوزه دانشگاه مطرح شد.

* طی هفته گذشته اخباری مبنی بر انتصاب " عبدالحسین هراتی " به عنوان سرپرست اداره کل اسناد و مدارک دانشگاه آزاد از سوی حجت الاسلام طه هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد در برخی از سایت های خبری منتشر شد. انتصابی که واکنش های مختلفی را از سوی دانشجویان و مسئولان به همراه داشت وباعثموضع گیری مسئولان دانشگاه آزاد شد تا جایی که رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در نامه ای خواستار توضیحات میرزاده در این زمینه شد و رئیس دانشگاه آزاد و معاون فرهنگی دانشگاه آزاد از پیگیری سوابق و پرونده هراتی در این زمینه خبر داد.

انتهای پیام /

ارسال نظر