|
|
کدخبر: ۱۷۳۲۸۴

مشروح / رسایی در قزوین:

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: دانشجویان خط امامی که تشخیص دادند سفارت آمریکا لانه جاسوسی است این محل را تسخیر کنند اما برخی سرهایشان از بالای دیوار بالا رفت ولی دل های آنها در پشت دیوار ماند.

به گزارشخبرگزاری فارساز قزوین، حجت الاسلام حمید رسایی شامگاه پنج شنبه در نشست بصیرتی که در مسجد الغدیر قزوین برگزار شد، اظهار داشت: از برکات انقلاب است که مردم می توانند در جلسات بصیرتی شرکت کنند و سطوح مختلف مردم از آگاهی های سیاسی، فرهنگی و… برخوردار باشند.

وی ادامه داد: موضوع هسته ای مسئله بسیار مهمی است و علاوه بر اینکه عده ای سعی می کنند که القا کنند هزینه های بسیار زیادی برای نظام دارد ولی واقعیت این است که این مهم برای کشور اهمیت بسزایی دارد.

این نماینده مجلس عنوان کرد: عده ای ۱۰ سال پیش چنین تفکری را داشتند که برای رسیدن به انرژی هسته ای باید هزینه زیادی را بدهیم و نتیجه اش هم تعلیق فعالیت های هسته ای کشور شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اما نکته مهم این است که در طول این ۱۰ سال مردم هم به این نتیجه رسیدند که انرژی هسته ای مهم است و اگر مسئله با ارزشی نبود دشمنان ما سعی در تعلیق کردن آن نداشتند در حالی که خود آنها دارند از آن استفاده می کنند.

رسایی با اشاره به اینکه امروز موضوع هسته ای تبدیل به نماد استقلال ایرانیان شده است، گفت: در سال ۵۷ شعار نمی دادیم که انرژی هسته ای حق مسلم ماست و این در حالی بود که آمریکایی ها در بوشهر در حال ساختن نیروگاه بوشهر بودند و هیچ کس هم خبر نداشت.

وی افزود: در سال ۵۷ ما قیام کردیم برای اینکه مستقل باشیم و نماد استقلال در مبارزه با رژیم منحوس پهلوی بود، دو ماه بعد در ۱۲ فروردین سال ۵۸ نماد استقلال خواهی رای دادن مردم ایران بود و در ۱۳ آبان نماد استقلال این بود که دانشجویان خط امامی که تشخیص داده بودند سفارت آمریکا لانه جاسوسی است این محل را تسخیر کنند و نماد استقلال را در تسخیر لانه جاسوسی می دیدند، بگذریم از اینکه برخی سرهایشان از بالای دیوار بالا رفت ولی دل های آنها در پشت دیوار ماند.

رسایی گفت: روزی نماد استقلال خواهی مبارزه با جنگ های داخلی در ایران بود و در روز دیگر نماد استقلال هشت سال دفاع از حملات رژیم بعثی عراق بود و در این راه خون ها داده شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هفت یا هشت سال است که نماد استقلال ایران موضوع هسته ای شده است و باید قبول کنیم که نفت روزی تمام می شود و نفت فقط برای ما نیست و بالاخره روزی تمام می شود.

وی ادامه داد: اگر کسی در زندگی خصوصی خودش مدیریت مصرف نداشته باشد و در آخر ماه از دیگران کمک بخواهد این نشان دهنده آن است که وی استقلال نداشته است و این موضوع در قبال کسانی که از کشورهای دیگر درخواست انرژی دارند صدق می کند.

رسایی افزود: اساتید ما زمانی می گفتند که یا جیبتان باید باز باشد، یا دهانتان، این یعنی اینکه اگر می خواهید دهانتان باز باشد باید جیبتان بسته باشد و معنویات را به مادیات ندهید.

این نماینده مجلس گفت: نفت روزی تمام می شود و علاوه بر این اقتصاد نفتی موجب زمین زدن اقتصاد کشور می شود.

رسایی با اشاره به صحبت های رسانه ای شده خاتمی که در مستند من روحانی هستم نیز بازپخش شده است گفت: خود خاتمی نیز به کلاهی که در مسئله هسته ای بر سرمان گذاشتند اذعان کرد.

حجت الاسلام حمید رسایی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در بحثهسته ای معادن در کشور وجود داشته و دارد ولی دانش هسته ای را کم داشتیم که به شکر خدا آن را هم کسب کردیم و از سال ۸۱ وارد موضوع هسته ای شدیم.

وی ادامه داد: قبل از سال ۸۱ با اینکه موضوع هسته ای در کشور مطرح نبود ولی ما تحریم بودیم و این فکر شیطانی است که بگوییم دشمن به دلیل مسایل هسته ای ما را تحریم کرده است و البته به دلیل مسایل هسته ای تحریم دشمن افزایش پیدا کرد.

این نماینده مجلس عنوان کرد: در سال ۸۱ منافقان اعلام کردند که ایران می خواهد به بمب اتمی دست یابد و اسنادی به دست آنها رسیده بود که نشان دهنده پیشرفت ایران در مسایل هسته ای بود، جالب است برخی از افرادی که اسناد را در اختیار منافقان قرار دادند؛ همان کسانی بودند که لانه جاسوسی را تسخیر کردند.

نماینده مردم، ری، اسلامشهر و شمیرانات بیان کرد: پس از آن ماجرا مسئولان خواستند توافق نامه ای را امضا کنند که خروجی آن توافق نامه سعدآباد بود و طی آن مراکز تحقیقاتی پلمب و پیشرفت قطع شد.

رسایی گفت: قرار بود طرف مقابل تحریم ها را بردارد که این کار را نکرد و خود آقای خاتمی گفت که البرادعی سر ما کلاه گذاشت و بعد از امضا توافق نامه فهمیدیم که تعلیق یعنی اینکه همه چیز باید قطع شود.

وی افزود: نتیجه این شد که دو سال بعد مقام معظم رهبری یک ماه مانده به پایان دولت فرمودند که فک پلمب باید در همین دولت صورت گیرد و در همان دولت هم فک پلمب شد منتها پس از اینکه دو سال و نیم در زمینه هسته ای عقب افتادیم.

نماینده مردم تهران ری، اسلامشهر و شمیرانات اظهار داشت: پس از فک پلمپب طرف مقابل هم بیکار نشد و پرونده را در زمان احمدی نژاد به شورای امنیت برد و عده ای مجددا گفتند که از انرژی هسته ای دست بردارید.

رسایی گفت: همان تیمی که در مذاکره هسته ای بود گفت که ما نمی توانیم غنی سازی کنیم و همان تیم پنج، شش ماه است که مجددا سرکار آمده است.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: پس از اینکه گفتند ما نمی توانیم، یک تیپ بسیجی مانند شهریاری و احمدی روشن آمدند و خروجی کار آنها غنی سازی ۲۰ درصد شد و غربی ها هم فشار می آوردند ولی این نماد استقلال بود.

نماینده مردم تهران ری، اسلامشهر و شمیرانات عنوان کرد: آن روزی که توافق سعد آباد امضا شد ما ۱۰ سانتریفیوژ داشتیم ولی در ژنو ۱۹ هزار سانتریفیوژ، که در این زمینه یا باید بر روی استقلال ایستاد و یا که کوتاه بیاییم.

وی اضافه کرد: اگر کوتاه بیاییم فشار بیشتر می شود و اگر ایستاندگی کنیم من می گویم که موضوع برطرف می شود.

وی گفت: پس از مذاکره برخی روزنامه های اصلاح طلب تیتر زدند که روزنامه ۹ دی و کیهان با اسرائیل یکی است ولی دوستان اصلاح طلب بدانند، اسرائیلی ها می گفتند که چرا این مقدار کم را هم گذاشته اید که ادامه دهند و ما می گفتیم که چرا این مقدار کم را گرفته اید.

رسایی ادامه داد: کری پس از مذاکره گفت که ما در سال ۸۲ اشتباه کردیم که بر مذاکره سعدآباد پایبند نبودیم چون امروز با ایرانی روبه رو هستیم که ۱۹ هزار سانتریفیوژ دارد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: در اینجا یک سئوال پیش می آید که چرا مقام معظم رهبری در این ۱۰ سال که مذاکره در حال انجام است نمی فرمودند خوشبین نیستم اما در این شش ماه مدام می فرمایند که خوشبین نیستم.

نماینده مردم تهران ری، اسلامشهر و شمیرانات عنوان کرد: پس از مذاکره هنگامی که غربی ها به مذاکره پایبند نبودند روسیه اعتراض کرد ولی در ایران آقای ظریف گفتند که این کار نقض توافق نامه نبوده و تنها تحریم های آنها به روز شده است.

وی در پایان گفت: ما در زمان احمدی نژاد مذاکره می کردیم ولی چرخ هسته ای هم می چرخید اما امروز اینگونه نیست و اوباما پس از مذاکره گفت که ما مذاکره می کنیم ولی هسته ای ایران تعطیل است.

انتهای پیام / ۷۷۰۰۷ / ر۳۰

ارسال نظر