|
|
کدخبر: ۱۷۳۳۶۸

عزیزی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران خبر داد

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه بهره گیری از ارزش های انقلاب اسلامی با روحیه بسیجی حماسه ساز خواهد بود، گفت: بسیج سازندگی با روحیه جهادی بالغ بر ۲۳ هزار پروژه اقتصاد مقاومتی را آماده سازی کرده است.

به گزارش خبرنگار سیاسیخبرگزاری فارس، ابراهیم عزیزی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور در سخنان خود پیش از خطبه های نمازجمعه امروز تهران به اهداف و آرمان های حاکم بر بسیج سازندگی و فعالیت های عملیاتی این سازمان اشاره کرد.

وی در ادامه سخنان خود گفت: بسیج سازندگی در طول حیات خود حماسه ساز بوده و یکی از عرصه هایی که در آن نقش آفرینی کرده است حماسه سازندگی، محرومیت زدایی و کمک به آبادانی کشور بوده است.

عزیزی پیرامون مأموریت های سازمان بسیج سازندگی گفت: اولین مأموریت سازمان بسیج سازندگی بهره گیری از اراده مردم انقلابی در پیشرفت کشور است. در هر عرصه ای اراده مردم حاکم شود و حضور حماسه ساز آنان اتفاق بیفتد قطعا با موفقیت همراه خواهد بود. همچنین مهمترین رسالت در سازمان بسیج سازندگی استفاده از نیروی جوانی در سازندگی ایران اسلامی است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور ادامه داد: اگر روحیه خلاقیت و نشاط جوانی را در عرصه سازندگی حاکم کنیم قطعا به پیشرفت های بزرگی دست پیدا خواهیم کرد.

عزیزی سومین مأموریت بسیج را استمرار ارزش های بسیجی و انتقال آن به حوزه کار و فعالیت عنوان کرد و گفت: اگر تفکر بسیجی را به میدان کار و تلاش وارد کنیم یقینا حماسه های بزرگی را شاهد خواهیم بود. همچنین خدمت رسانی به مناطق محروم کشور با روحیه جهادی از دیگر وظایف و کارکردهای سازمان بسیج سازندگی است.

وی در ادامه تصریح کرد: ترویج فرهنگ کار و تلاش در بین جوانان انقلابی از دیگر رسالت های سازمان بسیج سازندگی است. همچنین تقویت توانمندی های کار گروهی و جمعی یکی دیگر از برنامه های این سازمان است. کمک به دولت و دستگاه های اجرایی از دیگر وظایفی است که سازمان به دنبال اجرای آن است.

عزیزی دیگر مأموریت های سازمان بسیج سازندگی را چنین عنوان کرد: تقویت روحیه خودباوری با بهره گیری از شور انقلابی و اعتقادی، بکارگیری شبکه عظیم بسیج به عنوان تجلی عزم بسیج در اهداف انقلاب اسلامی و آموزش جوانانی که در عرصه های خدمت رسانی آمادگی کامل داشته باشند از دیگر مأموریت های سازمان بسیج سازندگی است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور پیرامون اقدامات این سازمان در ۱۴ سال گذشته گفت: امروزه ما شاهد ورود میلیون ها جوان عاشق به خدمت برای محرومیت زدایی از مناطق کشور هستیم. ۴۰ هزار پایگاه مقاومت بسیج در جمعیت ۲۰ میلیونی آن ظرفیت بزرگی است که توجه به آن می تواند برای خدمت رسانی به مناطق محروم آثار بزرگی داشته باشد. همچنین اثبات کارآمدی نظام سیاسی مبتنی بر دین با بهره گیری از ظرفیت مردم به عنوان دستاورد سازمان بسیج سازندگی است.

وی در همین رابطه گفت: حداقل ۸۵ هزار پروژه عمرانی و محرومیت زدایی در ایران اسلامی توسط سازمان بسیج سازندگی عملیاتی شده است. ۸۶ هزار واحد آموزشی، مدرسه و کارگاه آموزشی توسط این سازمان بازسازی شده است. همچنین این سازمان آموزش، توانمندسازی و حرفه آموزی ۵۰۰ هزار نفر از جهادگران را اجرایی کرده است.

عزیزی خاطرنشان کرد: سازمان بسیج سازندگی بالغ بر ۴ هزار و ۱۸۱ کیلومتر احداثکانال آبیاری را به نقاط دوردست اجرایی کرده است. یک میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار بیابان زدایی توسط این سازمان انجام شده است. تولید ۳۰ میلیون و ۶۵۷ هزار اصله نهال، کاشت ۴ میلیون و ۸۵۰ هزار اصله نهال، لایروبی ده ها کیلومتر از قنوات، آبخیزداری ۱۲ هزار متر مکعب و همچنین غرس ۲۰ میلیون اصله نهال از دیگر خدمات این سازمان در حوزه کشاورزی است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: بالغ بر ۲۳ هزار پروژه اقتصاد مقاومتی را این سازمان آماده سازی کرده است و آنان را آماده تحویل به مردم قرار داده است.

وی در پایان افزود: اگر در مسیر تحقق ارزش های اسلام و انقلاب با روحیه بسیجی وارد شویم و خودمان را برای بهره گیری از این اندیشه آماده کنیم یقینا در عرصه های مختلف حماسه ساز خواهیم بود.

انتهای پیام /

ارسال نظر