|
|
کدخبر: ۱۷۳۴۳۷

رئیس سازمان بسیج دانشجویی تاکید کرد

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به اینکه هجمه به بسیج دانشجویی به دلیل اثرگذاری این نهاد است گفت: دانشجویان و جوانان امروز باید اندیشه های امام راحل را به درستی بشناسند.

به گزارش خبرگزای فارس از زنجان، محمد ودود حیدری بعد از ظهر امروز در همایش سازمان بسیج دانشجویی استان زنجان اظهار داشت: مقام معظم رهبری توقعات و دلبستگی بسیاری به مجموعه بسیج دانشجویی دارند.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) نیز در اواخر عمر پربرکت خود توجه عمیقی به مجموعه بسیج دانشجویی داشتند، افزود: بسیج در داخل قشر عظیم خود مجموعه ای به نام بسیج دانشجویی تشکیل داده است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به اینکه شجره بسیج با فرمان امام خمینی(ره) تشکیل شده است، بیان داشت: ۱۰ سال پس از آغاز و تشکیل بسیج با فرمان جدیدی بسیج دانشجویی نیز متولد شد.

این مسئول با بیان اینکه امام راحل دوره تصویب انقلاب اسلامی ایران را صادر کردند، گفت: امام راحل افق های دور نظام جمهوری اسلامی را می دیدند و تصور می کردند بعد از دوران هشت سال دفاع مقدس و جنگ نظامی و سخت باید دورنماها مشاهده شود تا کشورمان بتواند در مسائل و مباحثمختلف از انقلاب و جنگ نرم محافظت کند.

حیدری با بیان اینکه امام خمینی(ره) با یک نگاه در ۳۰ سال گذشته انقلابی اساسی ایجاد کردند، متذکر شد: ایشان در آن روزگار موضوع جنگ نرم، تهاجم نرم و انقلاب های رنگین را پیش بینی کردند.

وی انقلاب اسلامی ایران را جزو انقلاب هایی دانست که بدون جنگ و خونریزی و حداقل کشته به وقوع پیوست و یادآور شد: در انقلاب های به وقوع پیوسته در سراسر جهان برای جابه جایی دولت ها خون های بسیاری ریخته می شود.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی خاطر نشان کرد: انقلاب سال ۵۷ در یک حرکت اجتماعی، عمومی و مردمی بدون جنگ و با حداقل تخریب به وقوع پیوست.

این مسئول ادامه داد: قطعا نخستین کسی که تهاجم نرم اسلامی را به غرب وارد کرد امام خمینی(ره) است.

حیدری در ادامه با اشاره به اینکه دانشجویان و تشکل های دانشجویی و بسیجی باید به مجموعه راهبردهای بلندنظرانه نگاه کنند، تصریح کرد: اگر در برخی مواقع بسیج دانشجویی شاهد بغض هایی است این امر به دلیل اثرگذاری بسیج دانشجویی دانشگاه ها است.

وی علت هجمه های وارده شده به بسیج دانشجویی را اثرگذاری بالای آن در عرصه های مختلف دانست.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی خاطر نشان کرد: اگر نسل امروز جلوتر از نسل نخست انقلاب نباشند قطعا عقب تر از آن نیز نیست و اگر نسل نخست انقلاب آزمونی همچون دفاع مقدس را داشتند نسل امروز نیز فتنه سال ۷۸ و ۸۸ را پشت سر گذاشته اند.

این مسئول ادامه داد: افرادی که در فتنه سال ۷۸ و ۸۸ نقش آفرینی و از انقلاب دفاع نکردند قطعا کسانی هستند که انقلاب را درک نکرده و دوران هشت سال دفاع مقدس را نیز ندیده اند.

حیدری با تاکید بر اینکه در سراسر جهان انقلابی وجود ندارد که پس از گذشت سه دهه همچنان تولیدات و جوانانی با آرمان های انقلابی داشته باشد، گفت: در انقلاب های دیگر کشورها نسل های جدید نتوانستند تولیدات جدید برای انقلاب خود تربیت کنند.

وی با تاکید بر اینکه هر روز در کشورمان جوانان کم سن و سال بیشتری با شور و نشاط وارد عرصه می شوند، تصریح کرد: این امر نشان از درستی مسیری است که انقلاب اسلامی برجای گذاشته است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی اضافه کرد: در بعضی مواقع عده ای پس از سال ها زحمت و تلاش در سال های پایانی عمرشان از آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی ایران فاصله می گیرند.

این مسئول با تاکید بر اینکه انقلابی بودن در ذات امام راحل وجود داشت، متذکر شد: در ذات اسلام نیز انقلاب گری وجود دارد.

* شناخت درست مبانی یکی از شاخصه های فرد انقلابی است

حیدری با تاکید بر اینکه همه مردم باید تلاش کنند اسلام را به معنا و مفهوم واقعی به درستی بشناسند، تصریح کرد: شناخت درست مبانی یکی از شاخصه های فرد انقلابی است.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران در عرصه های مختلف سیاسی و انقلابی با اهداف خود وارد عرصه شده است، متذکر شد: در سال ۵۷ انقلاب سیاسی به وقوع پیوست و پس از آن نیز انقلاب فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ایجاد شد که امروز این انقلاب ها تا حدی ناقص است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به اینکه هنوز راه های نرفته بسیاری وجود دارد، عنوان کرد: این امر نشان از جریان داشتن انقلاب است.

* دانشجویان درباره مبانی تئوریک مطالعه جدی داشته باشند

این مسئول در ادامه با تاکید بر اینکه امروز دانشجویان و جوانان درباره مبانی تئوریک مطالعه جدی داشته باشند، افزود: همه باید تلاش کنند اسلام را به درستی بشناسند.

حیدری بر لزوم شناخت درست خط امام خمینی(ره) اشاره کرد و بیان داشت: همه داشته های امام راحل از وجود اسلام است و امروز جوانان باید نسبت به شناخت ایشان اهتمام جدی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه امروز مقام معظم رهبری پا جای امام راحل گذاشته است، تصریح کرد: امروز ملاک ملت ایران برای تفسیر خط امام راحل فرمایشات مقام معظم رهبری است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی بر ضرورت شناخت اندیشه های امام راحل توسط جوانان اشاره کرد و گفت: یکی از پرکاربردترین کلیدواژه های امام راحل مردم و مستضعفان است.

این مسئول ادامه داد: مهم ترین نتیجه ای که از اندیشه های امام راحل می توان درک کرد این است که کشورمان نباید در بازی طراحی شده غرب بازی کند.

حیدری با اشاره به اینکه امام راحل نگاه راهبردی بلند نسبت به مسائل مختلف داشتند، تصریح کرد: شاخص مهم بعدی برای انقلابی ماندن تلاش و تقوا است و اگر دانشجویان و جوانان امروز می خواهند انقلابی باقی بمانند باید تلاش و تقوا داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه با تلاش و کوشش مسیر ناپیموده بسیاری با سرعت پیموده می شود، تصریح کرد: مقام معظم رهبری می فرمایند نگذارید دوره پرافتخار دفاع مقدس فراموش شود و از آن الگو برداری کنید چرا که این دوران گنجینه ای برای نظام است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی در پایان افزود: امید است جوانان امروز در راستای انقلابی ماندن با قدرت هرچه تمام تر گام بردارند تا از گذشته نیز موفق تر باشند.

انتهای پیام / ۷۳۰۰۸ / ع۴۰

ارسال نظر