|
|
کدخبر: ۱۷۳۴۳۸

در راهپیمایی روز جمعه صورت گرفت

نمازگزاران تهران بعد از اقامه نمازجمعه با حضور در راهپیمایی «جمعه دلواپسی، هشدار به تکرار توافق ضعیف» اعتراض و نگرانی خود را نسبت به تکرار توافق ضعیف هسته ای اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاهخبرگزاری فارس، نمازگزاران تهرانی بعد از اقامه نماز جمعه با حضور در راهپیمایی «جمعه دلواپسی، هشدار به تکرار توافق ضعیف» اعتراض و نگرانی خود را نسبت به تکرار توافق ضعیف هسته ای اعلام کردند.

نمازگزاران با در دست داشتن پلاکاردهایی از تیم مذاکره کننده هسته ای و دولت خواستند از حقوق و منافع ملت در مذاکرات هسته ای دفاع کنند.

نمازگزاران با سر دادن شعارهای «توسعه هسته ای حق مسلم ماست»، «دلواپسی ملت استقلال کشور است»، «دلاور هسته احمدی روشن است»، «نه سازش نه تسلیم نبرد با آمریکا» و «ایرانی باغیرت دلواپس عزت است» از تیم مذاکره کننده هسته ای و دولت خواستند با قدرت از دستاوردهای هسته ای کشورمان در مذاکرات دفاع کنند.

نمازگزاران همچنین در راهپیمایی خود ضمن آتش زدن پرچم آمریکا انزجار خود را نسبت به زورگویی ها و دخالت های آمریکا نسبت به ملت ایران و تضییع حقوق ملت ایران اعلام کردند.

در خاتمه نیز راهپیمایی نمازگزاران با صدور بیانیه هسته ای پایان یافت که متن این بیانیه به شرح ذیل است:

در طول عمر انقلاب اسلامی هیچ برهه ای در سیاست خارجه کشور به حساسیت شرایط کنونی نبوده است و ما امروز در یک نقطه عطف تاریخی قرار داریم که بی تفاوتی و بی دغدغگی مردم و نخبگان نسبت به مذاکرات گام نهایی هسته ای می تواند موجبات سرافکندگی و پشیمانی ملی را فراهم آورد.

بر همگان واضح و آشکار است که مذاکرات کنونی بین جمهوری اسلامی ایران و گروه موسوم به ۵ + ۱ هر چند در موضوع هسته ای اما در واقع نبردی برای اثبات و به رسمیت شناخته شدن حق پیشرفت علمی و اقتدار علمی جمهوری اسلامی ایران و یا مهار پیشرفت های ایران اسلامی و زمین گیر کردن انقلاب اسلامی است.

بدیهی است که در شرایط نبرد همه جانبه باید با تکیه بر عزم و اراده ملت و نخبگان کشور و با بهره بردن از عقل جمعی نظام و پرهیز از خودسری و یکه تازی با طرحی جامع و علمی گام در مسیر نبرد دیپلماتیک گذاشت.

حال سؤال اینجاست که آیا دولت یازدهم با اتکا به اراده ملت و اجماع نخبگانی و با بهره بردن از ظرفیت عقل جمعی نظام گام در این مذاکرات سخت و پیچیده گذاشته یا با شتاب زدگی و عجله و دستپاچگی و با رفتاری خودسرانه توافق نامه ای را امضا کرد که حتی مجبور شد در نامه نگاری به رهبر انقلاب برای سرپوش گذاشتن بر غیرمتوازن و ضعیف بودن متن آن سیاست اغراق و بزرگنمایی را در دستور کار قرار دهد؟

واقعاً اگر رفتار دولت در مذاکرات غیرعلمی و غیرکارشناسی نبود چرا علیرغم دعوت صریح شخص رئیس جمهور از اساتید دانشگاه برای دفاع از توافقنامه ژنو هیچ شخصیت معتبر دانشگاهی حاضر به دفاع از متن توافقنامه نشد و همین امر موجبات ناراحتی و گلایه شخص رئیس جمهور در دیدار اخیر با اساتید را فراهم آورد.

به راستی اگر رفتار دولت در مذاکرات خودسرانه و یکه تازانه نیست چرا مجلس شورای اسلامی به عنوان خانه ملت که به تعبیر حضرت امام(ره) در رأس امور است را در جریان جزئیات مذاکره قرار نداده و نمی دهند.

به راستی اگر دولت مذاکرات را با اتکا به اراده ملت و نخبگان کشور و اجماع ملی به پیش می برد چرا به جای آنکه با نگاهی همدلانه به منتقدین از نظرات آنان در مسیر صیانت و تأمین منافع ملت در مذاکرات استفاده کند همواره منتقدانی که دلسوزان و دغدغه مندان پیشرفت و اقتدار کشور هستند را با برکت به تندرو و افراطی به صورت نرم سرکوب و خاموش می کند؟

دولت حتی با نگاهی عاقلان در سفیه منتقدان را به کم سوادی متهم می کنند ظاهراً دولت اعتدال را در حق آمریکایی ها روا می داند و در حق منتقدین داخلی حرام.

می گویند چرا دلواپس هسته ای هستید. بله دلواپس هسته ای هستیم چون دلواپس متوقف شدن شتاب علمی و اقتدار علمی کشور هستیم. دلواپس هسته ای هستیم چون دلواپس توسعه پایدار کشور هستیم، دلواپس هسته ای هستیم چون دلواپس اصلاح بذر نباتات و ارتقای بهره وری کشاورزی و جلوگیری از مصرف بی رویه آب هستیم.

دلواپس هسته ای هستیم چون دلواپس عدم تولید ۲۰ هزار مگاوات برق هسته ای و کاهش مصرف سوخت های فسیلی و کاهش آلودگی هوا هستیم. دلواپس هسته ای هستیم چون دلواپس عدم ساخت زیردریایی های هسته ای و عدم حضور در آبهای آزاد هستیم.

بدون شک اگر امروز نتوانیم حق پیشرفت و توسعه علمی کشور را تثبیت کنیم و این منطق را به دنیا بفهمانیم راهی برای تسلط کفار بر سرنوشت مسلمین گشوده ایم که بدعتی خطرناک و ننگین خواهد بود که آیندگان ما را به واسطه این اتفاق شماتت خواهند کرد.

ما نمازگزاران کشور نگرانی و دلواپسی خود را از روند کنونی مذاکرات هسته ای با صدای بلند اعلام می کنیم تا در تاریخ این کشور ثبت شود و نسبت به تکرار امضای یک توافق ضعیف دیگر هشدار دهیم.

انتهای پیام /

ارسال نظر