|
|
کدخبر: ۱۷۳۶۶۴

نماینده سوال کننده از وزیر کشور:

نماینده مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح سئوال خود از رحمانی فضلی گفت: بنا دارم به وزیر کشور القا کنم که متولی توسعه پایدار کشور است.

یونس اسدی، نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، با اشاره به اینکه در جلسه علنی یکشنبه سوال خود از وزیر کشور را از وی طرح خواهد کرد، گفت: آقای رحمانی فضلی فردا در جلسه علنی مجلس حاضر خواهد شد تا به سوال بنده پاسخ دهد.

وی در تشریح سوال خود از وزیر کشور افزود: وزیر کشور مسئول انتخاب استانداران و معرفی آنها به دولت است و براساس مصوبه مجلس در قوانین برنامه سوم، چهارم و پنجم وزیر کشور متولی توسعه پایدار کشور تلقی می شود.

عضو کمیسیون کشاورزی ادامه داد: در جلسه ای که با آقای رحمانی فضلی در کمیسیون کشاورزی برگزار کردیم، وی اظهار کرد که مسئول توسعه پایدار کشور نیست.

اسدی با بیان اینکه ایجاد توسعه پایدار در کشور از طریق استانداران و فرامانداران مسئولان اجرایی و نمایندگان دولت در استان ها هستند باید محقق شود گفت: اگر بنا باشد توسعه پایداری رخ دهد باید از طریق استانداران صورت گیرد و من بنادارم از طریق طرح این سوال که چرا آقای وزیر در انجام وظیفه خود کوتاهی می کند به وی القا کنم که مسئول توسعه پایدار کشور است.

ارسال نظر