|
|
کدخبر: ۱۷۳۶۶۶

شوهانی در گفت و گو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: کوتاه آمدن دولت در برابر خواسته آمریکا در معرفی فرد دیگری به جای ابوطالبی به سازمان ملل به معنای کوتاه آمدن در مقابل خواسته های فردای آنهاست و دولت باید بر معرفی گزینه خود اصرار کند.

احمد شوهانی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه معرفی فرد دیگری به جای حمید ابوطالبی در سازمان ملل به معنای عقب نشینی در برابر قلدری های آمریکاست، گفت: بنای دولت اگر این است که اکنون فرد دیگری به جای حمید ابوطالبی در سازمان ملل معرفی کند، چرا از ابتدا فردی را معرفی نکرد که به قواره آمریکایی ها برنخورد و حال که می خواهد کسی را انتخاب کند، قطعا در بین افکار عمومی حادثه ای ناخوشایند تلقی خواهد شد.

وی افزود: دولت باید از همان ابتدا رایزنی های خود را انجام می داد تا کار به معرفی فرد دیگری نکشد و حالا که آمریکایی ها تصمیم غلط گرفتند، عقب نشینی در برابر آنها به مصلحت نیست.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه خالی بودن کرسی جمهوری اسلامی در سازمان ملل نیز برایمان خوشایند نیست و باید هرچه سریعتر دولت اقدام عاقلانه ای را در این زمینه انجام دهد، گفت: اگر دولت تا آخرین لحظه بر گزینه خود اصرار ورزد و قانونا از این اقدام آمریکا شکایت کند، قطعا به نتیجه مثبت خواهد رسید و یا نتیجه آن این می شود که افکار عمومی دنیا آمریکا را محکوم خواهد کرد و دادگاه نیز این کشور را ملزم به صدور ویزا برای حمید ابوطالبی خواهد کرد.

شوهانی تصریح کرد: کوتاه آمدن در برابر این خواسته آمریکا کوتاه آمدن در مقابل خواسته های فردا و پس فرداهای آنهاست. باید با جدیت موضوع ابوطالبی پیگیری شود و این حق قانونی همه کشورهاست و آمریکا نیز باید بر اساس مفاد بین المللی بدون درنظر گرفتن مقاصد سیاسی خود به نمایندگان دیگر کشورها جهت حضور در مقر سازمان ملل ویزا دهد.

وی خاطرنشان کرد: ما انتظار داریم که دولت در برابر موضوع حمید ابوطالبی اصرار و سماجت کند چراکه عقب نشینی فضا را به نفع آمریکایی ها تغییر خواهد داد.

انتهای پیام /

ارسال نظر