|
|
کدخبر: ۱۷۳۷۰۰

دولت نماینده جدید به سازمان ملل معرفی نکند /

خبرگزاری تسنیم: دبیرسیاسی جبهه ایستادگی با بیان اینکه دولت باید نسبت به کارشکنی آمریکا در زمینه صدور ویزا برای ابوطالبی اقدام متقابل می کرد، گفت: به نظرم بایدوی به عنوان عضو جدید مذاکرات معرفی شود.

حسین کنعانی مقدم دبیر سیاسی جبهه ایستادگی در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزابخبرگزاری تسنیم، با اشاره به کارشکنی آمریکا در زمینه صدور ویزا برای حمید ابوطالبی به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل، گفت: به نظرم دولت در این زمینه کوتاهی کرده است و باید برخورد متقابل می کرد، برخورد متقابل عدم ادامه مذاکرات با حضور " وندی شرمن " نماینده آمریکا در مذاکرات ۱ + ۵ باشد.

وی افزود: وندی شرمن صلاحیت حضور در مذاکرات ۱ + ۵ با ایران را ندارد چرا که با رژیم صهیونیستی ارتباط نزدیکی دارد و اطلاعات محرمانه مذاکرات را در اختیار اسرائیل قرار می دهد از این رو دولت پس از کارشکنی پیرامون عدم صدور روادید برای ابوطالبی در سازمان ملل، باید در برخوردی متقابل خواستار عدم حضور شرمن در مذاکرات می شد.

این کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه دولت نماینده جدید به سازمان ملل معرفی نکند، ادامه داد: همچنین باید از سوی مسئولان ذی ربط، حمید ابوطالبی به عنوان یکی از اعضای مذاکرات با گروه ۵ + ۱ معرفی شود و به نظرم این اقدام می تواند پیامی را برای طرف مقابل داشته باشد از این رو معتقدم مسئولان باید حمید ابوطالبی را به عنوان یکی از اعضای جدید مذاکرات معرفی کنند.

کنعانی مقدم با بیان اینکه دولت باید از موضع قدرت در موضوع عدم صدور روادید برای ابوطالبی وارد شود، اظهار داشت: از نظر حقوقی، ایران حق شکایت دارد چرا که اقدام آمریکا، یک جانبه و خلاف قانون است.

وی با اشاره به اینکه دولت آمریکا باید ویزای تمامی نمایندگان کشورهای مختلف را صادر کند، افزود: کنگره برای عدم حضور ابوطالبی مصوبه را تصویب و اوباما هم آن را رسما اعلام کرد و این اقدام خلاف قانون است.

انتهای پیام /

ارسال نظر