|
|
کدخبر: ۱۷۳۷۷۱

فولادگر در گفت وگو با تسنیم خبر داد

خبرگزاری تسنیم: رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی گفت: جلسه مشترکی میان کمیسیون ویژه با دولتی ها برای یکی کردن طرح و لایحه حمایت از تولید ملی برگزار خواهد شد.

حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیم، با اشاره به تدوین لایحه حمایت از تولید ملی از سوی دولت اظهار داشت: ما طرح حمایت از تولید ملی را در راستای اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته ایم.

وی با بیان اینکه طرح حمایت از تولید ملی در کمیسیون ویژه آماده شده است، گفت: دولت نیز پیش نویس لایحه حمایت از تولید ملی را برای تصویب به هیئت دولت ارسال کرده است.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس افزود: خوشبختانه بیشتر مواد طرح مجلس و لایحه دولت در زمینه حمایت از تولید ملی مشترک است و ما باید این دو را یکی کنیم بنابراین در هفته جاری برای یکی کردن این لایحه جلسه ای را با دولت برگزار خواهیم کرد تا مبنای کار لایحه شود. البته اگر در زمینه تولید ملی لایحه ارسال شود، بهتر است چرا که دولت ایراد بار مالی را تقبل می کند و همچنین دولت بهتر می تواند این لایحه را ارجاع کند.

فولادگر در خصوص جزئیات لایحه حمایت از تولید ملی یادآور شد: موارد مهم لایحه حمایت از تولید ملی شامل حمایت های بانکی، بیمه ای، مالیاتی، حمایت از تولیدکنندگان، حمایت از بانک های تخصصی مانند صنعت و معدن و توسعه صادرات و حمایت از اقتصاد دانش بنیان می شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر