|
|
کدخبر: ۱۷۳۸۹۹

تسنیم گزارش می دهد

خبرگزاری تسنیم: تلاش وزارت علوم برای تشکیل کمیته مخفی در دانشگاه صنعتی شریف برای انتخاب رئیس این دانشگاه با شکست مواجه شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاهخبرگزاری تسنیم، رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دولت یازدهم برای انتخاب روسای دانشگاه های مهم کشور رویه ای را انتخاب کرده که براساس آن شورایی در این دانشگاه ها تشکیل شده و این شورا گزینه هایی را انتخاب و به وی معرفی می کنند.

در حالی که این اقدام وزیر علوم در دانشگاه تهران هنوز به نتیجه نرسیده و شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز با انتخاب روسای این دانشگاه به این شیوه اعتراض کرده، خبرها از تشکیل این شورا در دانشگاه صنعتی شریف آن هم به صورت" مخفیانه "حکایت دارد.

در ۲۳ آذرماه سال ۹۲ کمیته ای مخفی برای تعیین گزینه های ریاست دانشگاه صنعتی شریف تشکیل می شود که از دانشگاه صنعتی شریف دکتر مقداری و از وزارت علوم جعفر توفیقی مشاور عالی وزیر علوم پیگیر این موضوع بوده اند.

این کمیته مخفی تلاش داشت تا در ۲۸ آذرماه سال ۹۲ گزینه های ریاست دانشگاه صنعتی شریف را انتخاب و به وزیر علوم معرفی کند.

براساس اخبار کسب شده، رضا روستا آزاد رئیس کنونی دانشگاه صنعتی شریف از تشکیل این کمیته مخفی اطلاع حاصل کرده و موضوع را با وزیر علوم در جریان می گذارد که فرجی دانا نیز عنوان می کند از تشکیل این کمیته مخفی در دانشگاه صنعتی شریف بی اطلاع است.

با توجه به این اقدامات مخفی وزارت علوم در یکی از مهمترین دانشگاه های کشور، شورای دانشگاه صنعتی شریف از سوی روستاآزاد مامور می شود تا گزینه های ریاست این دانشگاه را انتخاب و به وزیر علوم پیشنهاد دهد.

در جلسه شورای دانشگاه صنعتی شریف این موضوع مطرح شده و کمیته ۵ نفره جست وجو برای انتخاب گزینه های دانشگاه صنعتی شریف تشکیل می شود تا ۳ گزینه را در نهایت انتخاب کرده و به وزیر علوم پیشنهاد دهند.

در جلسه شورای دانشگاه صنعتی شریف مصوب می شود که انتخاب این ۳ گزینه تنها به صورت پیشنهادی بوده و وزیر علوم مختار است تا گزینه دیگری به غیر از این ۳ گزینه را به عنوان رئیس دانشگاه صنعتی شریف معرفی کند.

با پیگیری های کمیته ۵ نفره جست وجو، لیست ۱۰۷ نفره ای از اعضای هیئت علمی این دانشگاه به عنوان گزینه های ریاست دانشگاه تهیه می شود که با جلسات مختلف در حال حاضر این لیست ۱۰۷ نفره به لیست ۶۰ نفره تقلیل پیدا کرده است.

کمیته ۵ نفره تشکیل شده در دانشگاه صنعتی شریف با توجه به سوابق و سایر شرایط اعضای هیئت علمی مطرح شده در این لیست، در نهایت با ۳ گزینه به وزیر علوم پیشنهاد دهد.

براساس پیگیری های خبرنگار گروه دانشگاهخبرگزاری تسنیم، این کمیته ۵ نفره تا پایان خردادماه موظف شده ۳ گزینه پیشنهادی به وزیر علوم را انتخاب و معرفی کند.

همچنین باتوجه به پیگیری های به عمل آمده، رضا روستا آزاد رئیس کنونی دانشگاه صنعتی شریف جزو گزینه های ریاست دانشگاه صنعتی شریف نیست و اعلام داشته است که دیگر مایل به ریاست بر این دانشگاه نبوده و قصد دارد به فعالیت های علمی خود بپردازد.

به گزارش تسنیم، حکم ریاست رضا روستا آزاد در تیرماه سال ۹۳ به پایان می رسد.

انتهای پیام /

ارسال نظر