|
|
کدخبر: ۱۷۴۰۰۵

معاون پارلمانی رئیس جمهور:

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: طی سال های اخیر تغییراتی در تقسیمات جغرافیایی کشور به صورت بی رویه ایجاد شد که از وحدت رویه و قانونمندی تبعیت نمی کرد که این تغییرات در دولت تدبیر و امید اصلاح می شود تا خواسته مردم تحقق یابد.

به گزارشخبرگزاری فارساز طبس، جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه طبس که به تهران سفر کرده بودند، به منظور انتقال برخی از مهمترین مشکلات و نیازهای این شهرستان، با حجت الاسلام مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور دیدار کردند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در این دیدار که محمدعلی عبداله زاده نماینده مردم شهرستان های طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت، اظهار داشت: طی سال های اخیر تغییراتی در تقسیمات جغرافیایی کشور به صورت بی رویه ایجاد شد که این تغییرات از یک قانونمندی و وحدت رویه تبعیت نمی کرد و بیشتر بر اثر فشارهای منطقه ای انجام شد.

وی ادامه داد: اما در دولت تدبیر و امید تصمیم بر این گرفته شده است که بر طبق قانون برنامه توسعه کشور، لایحه جامع تقسیمات کشوری تهیه شده و متناسب با این لایحه، تقسیمات تازه انجام شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور اضافه کرد: این لایحه حدود دو ماه است که از سوی وزارت کشور تقدیم دولت شده و هم اکنون در کمیسیونی در دولت در حال بررسی است و امیدوارم تا هرچه زودتر مراحل قانونی خود را طی کند و تقسیمات جغرافیایی کشور بر پایه لایحه جدید اصلاح شود تا خواسته مردم تحقق یابد.

وی یادآور شد: یکی از دیگر مشکلات اساسی کشور در زمینه تقسیمات جغرافیایی، عدم توازن تقسیمات جغرافیایی با حوزه شهرستان هاست، به طوری که حوزه برخی شهرستان ها به اندازه یک بخش است و در مقابل برخی شهرستان ها در حد یک استان گسترده و خدمات رسانی به آن مشکل است که این عدم توازن در تقسیمات جغرافیایی نیز در نظام جدید برطرف خواهد شد.

انتهای پیام / ۹۰۰۰۱ / ل۳۰

ارسال نظر