|
|
کدخبر: ۱۷۴۰۰۷

ترکان خبر داد

مشاور رئیس جمهور گفت: در حال حاضر ۲۳ منطقه آزاد تجاری در کشورمان فعال است که این تعداد افزایش می یابد.

به گزارشخبرگزاری فارساز کرج، اکبر ترکان ظهر امروز طی سخنانی در مراسم افتتاحیه همایش فرصت های برد برد در استان البرز به ظرفیت های بزرگ اقتصادی و صنعتی این استان اشاره کرد و گفت: استان البرز اگر چه یک استان نوپا بوده و به تازگی تاسیس یافته است، اما از نظر تولید ثروت سهم بزرگی در تولید ناخالص داخلی کشورمان دارد.

وی تصریح کرد: البرز همچنین دارای رتبه بالایی در تولید درآمد سرانه میان دیگر استان های کشور است و بر اساس آمارهای موجود داری ظرفیت های بسیار خوب صنعتی، تولیدی و به ویژه بهره مندی از منابع انسانی است.

مشاور رئیس جمهور تاکید کرد: خوشبختانه این استان از اقتصادی توانمندی بهره می برد و باید بدون اتکا به تهران و به صورت مستقل با مراکز اقتصادی دیگر استان ها مرتبط و متصل گردد.

ترکان در بخشی از سخنان خود به استعدادهای استان البرز از جمله فرودگاه بین المللی پیام اشاره کرد و گفت: در حال حاضر خدمات بسیار خوبی در حوزه جابه جایی بار توسط این فرودگاه به مردم ارائه می شود، ضمن اینکه در حوزه حمل و نقل مسافری نیز توانایی خدمات رسانی به بیش از ۴ میلیون نفر از شهروندان استان البرز و شهرستان های همجوار از جمله شهریار، رباط کریم و اسلامشهر را دارد.

وی تاکید کرد: استان البرز با بهره مندی از منطقه ویژه اقتصادی پیام این امکان را دارد که به قطب صنایع بسته بندی، بسته بندی وارداتی و مرکز مصنوعات الکترونیکی صوتی و تصویری و مخابراتی کشور تبدیل گردد.

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد کشور افزود: در حال حاضر ۲۳ منطقه آزاد در کشورمان فعالیت دارند که این مناطق در ۷ موقعیت مختلف و با ۷ اقلیم و جغرافیای متفاوت دایر شده است.

ترکان اعلام کرد: راه اندازی ۴۰ منطقه آزاد تجاری به تصویب رسیده که در حال برنامه ریزی برای اجرای این مهم هستیم.

وی در پایان تاکید کرد: برای تحقق طرح های اقتصادی و توسعه ای در کشور باید زیرساخت های لازم فراهم شود که خوشبختانه در این زمینه کارهای خوبی در استان البرز در حال انجام است که باید مورد حمایت قرار گیرد.

انتهای پیام / ۲۳۰۲ / ل۳۰

ارسال نظر