|
|
کدخبر: ۱۷۴۰۳۳

امین زاده:

خبرگزاری تسنیم: معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: قراردادهای جدید نفتی به زودی به دولت ارسال و پس از بررسی برای اجرا ابلاغ می شود.

به گزارش حوزه دولتخبرگزاری تسنیم، الهام امین زاده معاون حقوقی رئیس جمهور در جریان بازدید از نوزدهمین نمایشگاه صنعت نفت، در نشست توسعه صنعت نفت ایران با محوریت پژوهش، فناوری و نوآوری، بر برداشت صیانتی از میدان های مشترک تاکید کرد و گفت: متاسفانه در حال حاضر برداشت از میادین مشترک منصفانه نیست.

وی با بیان اینکه در بسیاری از کشورها در حوزه میدان های مشترک، از بحث" یک کاسه سازی " استفاده می شود، افزود: باید توسعه میادین مشترک به کشور سومی سپرده شود تا آنها منابع را بطور مساوی بین دو کشور تقسیم کنند.

معاون حقوقی رئیس جمهور به بحثقراردادهای نفتی اشاره کرد و گفت: قراردادها باید برای شرکت های خارجی جذابیت داشته باشد و در عین حال حقوق انرژی ایران را حفظ کند.

امین زاده با بیان اینکه قراردادهای جدید به زودی به دولت ارسال می شود، افزود: پس از بررسی قراردادهای جدید در دولت، این قرارداد برای اجرا ابلاغ می شود.

وی از اعلام آمادگی حوزه حقوقی رئیس جمهوری برای کمک به حوزه های نفت و اقتصاد خبر داد.

معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: در صورتی که مدیران صنعت نفت از آموزش های لازم و سطح بالا در زمینه های مختلف بهره مند باشند، صنعت نفت از هرگونه آسیبی مصون می ماند و خدشه ای به آن وارد نمی شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر