|
|
کدخبر: ۱۷۴۰۸۳

در نشست خبری مطرح شد

خبرگزاری تسنیم: جشن فرهنگ و هنر انقلاب با عنوان تجلی شیدایی به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های کشور در دانشگاه تهران برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاهخبرگزاری تسنیم، میکاییل دیانی دبیر فرهنگی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور و علی عبدی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران در نشست خبری ضمن بیان دیدگاه های خود درباره مسائل فرهنگی کشور جزئیات جشن «تجلی شیدایی» را عنوان کردند.

دیانی: تشکل های دانشجویی باید حضور فعال تری در عرصه فرهنگ داشته باشند

میکائیل دیانی در ابتدای این نشست با اشاره به فرمایشات رهبری درباره فرهنگ، اظهار داشت: تشکل ها باید حضور فعال تری در عرصه فرهنگ داشته باشند و با توجه به فرمان ۵ بندی که مقام معظم رهبری ابلاغ فرمودند حرکت جهادی کنیم.

وی با بیان اینکه جبهه فرهنگی مومن انقلابی باید تقویت شود، افزود: نیروهای فرهنگی باید عزم خود را برای تحقق منویات رهبری در این عرصه به کار بندند.

دبیر فرهنگی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور با اشاره به برگزاری جشن تجلی شیدایی در دانشگاه تهران، گفت: طی برگزاری جلسات متعددی به این نتیجه رسیده ایم تا از نیروهای فرهنگ انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف و در عرصه های شعر، سینما، موسیقی و ادبیات داستانی برای حضور در این جشن دعوت کنیم.

وی با بیان اینکه مدعوین این جشن نقطه نظرات خود را برای کمک به مسائل فرهنگی کشور و شناسایی نیروهای فرهنگی انقلابی بیان می کنند، درباره اهداف این جشن، اضافه کرد: فلسفه برگزاری این جشن متصل کردن نیروهای فرهنگی انقلابی و حمایت و دلگرمی آنان است و ساختار برنامه طوری چیده شده که همه فعالان فرهنگی بتوانند اظهارنظر کنند.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: برگزاری میزگردی در ۴ حوزه موسیقی، ادبیات، شعر و سینما بوده برای بیان نظرات فعالان این حوزه از جمله برنامه های این مراسم است.

عبدی: هدف از برگزاری جشن شیدایی ارائه الگوی صحیح به مسئولان کشور است

علی عبدی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در ادامه این نشست خبری با اشاره به دغدغه های مقام معظم رهبری در این حوزه، یادآور شد: برای برگزاری این برنامه زمان زیادی صرف کردیم و امیدواریم باب جدیدی را در دانشگاه ها و کشور باز کنیم.

وی با اشاره به برگزاری جشن فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی همزمان با سالروز ولادت حضرت علی(ع)، اظهار داشت: این جشن برگرفته از تفکرات شهید آوینی و با نام تجلی شیدایی مطرح شده است.

عبدی با اشاره به میهمانان این مراسم، گفت: میهمانانی از ۴ حوزه فرهنگ و هنر مانند شعر، ادبیات داستانی، سینما، تلویزیون و موسیقی و فعالان فرهنگی جزو دعوت شدگان این مراسم هستند.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران، افزود: در حوزه شعر از میهمانانی همچون محمدمهدی سیار، میلاد عرفان دوست، علی محمد مودب، رضا احسان پور، محمدرضا سرشار، علیرضا قزوه و عباس احمدی. در حوزه سینما و تلویزیون میهمانانی همچون هادی مقدم دوست، حبیب الله کاسه ساز، حمید نعمت الله، جهانگیر الماسی، بهروز شعیبی، نرگس آبیار، حبیب بهمنی، الهام چرخنده، جمال شورجه و ابوالقاسم طالبی، در حوزه موسیقی مجید انتظامی، سالار عقیلی، اسفندیار قره باغی و حامد زمانی برای حضور در این جشن دعوت به عمل آمده است.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران، تصریح کرد: از فعالان فرهنگی کشور از جمله محمدرضا زائری، محمدباقر مفیدی کیا، سهیل کریمی، محمدحسین بدری، مهرداد بذرپاش، محمدحسن روزی طلب، وحید یامین پور برای حضور در این جشن دعوت به عمل آمده است.

وی یادآور شد: از موسسات فرهنگی مانند موسسه آوینی فیلم، شهرستان ادب، اوج، عمار، خانه فیلم، آرمان مدیا نیز برای حضور در این جشن دعوت شده است.

عبدی تاکید کرد: این جشن اولین گردهمایی فراگیر فرهنگی در دانشگاه های سراسر کشور است که با توجه به منویات مقام معظم رهبری در مسئله تقویت جبهه فرهنگی مومن برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این جشن ارائه الگوی صحیح به مسئولان کشور است، گفت: متاسفانه تاکنون دولت هایی که در کشور روی کار آمدند نسبت به عرصه فرهنگ بی توجه بودند و یا اینکه انحرافات فرهنگی داشتند که این مسئله شایسته جمهوری اسلامی نیست.

عبدی با اشاره به انتقاد رهبر معظم انقلاب نسبت به مسائل فرهنگی، گفت: باید ببینیم چه اتفاقی افتاده است که رهبر معظم انقلاب نسبت به فرهنگ کشور موضع گیری کردند و ما می خواهیم با اجرای این برنامه کار فرهنگی را کلید بزنیم.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران، خاطرنشان کرد: از همه نیروهای فرهنگی انقلاب اسلامی دعوت می کنیم تا درجشن فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی حضور یافته و موضع خود را در حوزه مسائل فرهنگی برای پیشبرد هدف انقلاب اسلامی اعلام کنند.

عبدی با بیان اینکه با برگزاری این جشن تلاش می کنیم تا نهادهای فرهنگی که در خواب غفلت به سر می برند و اسیر مسائل اقتصادی و سیاسی هستند، بیدار کنیم، تصریح کرد: جشن فرهنگ و هنر انقلاب با عنوان تجلی شیدایی ساعت ۱۱/۳۰ روز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت در تالار شهید چمران دانشگاه شهید چمران برگزار می شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر