|
|
کدخبر: ۱۷۴۰۸۶

در دیدار لاریجانی با " عبدالرشید پلپو " مطرح شد /

خبرگزاری تسنیم: رئیس مجلس گفت: ایران در بخش های مختلف صنعتی و فناوری های نوین دارای ظرفیت های متنوعی است که آمادگی دارد در خصوص آنها در غنا سرمایه گذاری کند.

به گزارش گروه پارلمانیخبرگزاری تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار " عبدالرشید پلپو " وزیر امور مشارکت های خصوصی و عمومی غنا با اشاره به اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، توجه خاصی در سیاست خارجی به روابط با قاره آفریقا مبذول شده و کشور غنا نیز در این راستا از موقعیت مناسبی در گسترش مناسبات در زمینه های مختلف برخوردار است.

وی با تأکید بر اهمیت توسعه روابط پارلمانی در سطوح مختلف، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی از هرگونه پیشنهاد و ابتکار برای گسترش مناسبات سیاسی، اقتصادی، تجاری و فرهنگی فی مابین جمهوری اسلامی ایران و غنا استقبال و حمایت می کند.

رئیس مجلس تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در بخش های مختلف صنعتی، نفت و گاز، پتروشیمی و فناوری های نوین دارای توانمندی ها و ظرفیت های متنوعی است که آمادگی دارد در خصوص آنها در کشور غنا به سرمایه گذاری اقدام کند.

لاریجانی بر لزوم استفاده از همه ظرفیت های بالقوه در جهت ارتقای سطح مبادلات اقتصادی دو کشور تأکید کرد.

" پلپو ": غنا مایل است روابط خود را با ایران در زمینه های مختلف گسترش دهد

در ادامه این دیدار " عبدالرشید پلپو " وزیر مشارکت های خصوصی و عمومی غنا از ایران به عنوان کشوری مهم و تأثیرگذار در منطقه خاورمیانه و جهان نام برد و گفت: جمهوری اسلامی ایران با فرهنگ و تمدنی غنی از جایگاه مهم و تأثیرگذار درمنطقه خاورمیانه و جهان برخوردار است و غنا مایل است روابط خود را با ایران در زمینه های مختلف هرچه بیشتر گسترش دهد.

وی افزود: غنا در مسیر رشد و توسعه پایدار خود نیازمندی هایی در بخش های مختلف نفت، گاز، برق و سایر صنایع دارد که با استفاده از ظرفیت های موجود در ایران می توان به تأمین این نیازها پرداخت.

وزیر مشارکت های خصوصی و عمومی غنا در این راستا خواستار مشارکت هرچه بیشتر بخش های دولتی و خصوصی ایران در توسعه زیرساخت های اقتصادی کشورش شد.

" عبدالرشید پلپو " با اشاره به اهمیت گسترش روابط پارلمانی دو کشور، حمایت مجلس را از فرآیند اجرایی شدن موافقتنامه های طولانی مدت اقتصادی و تجاری میان دو کشور در جهت منافع متقابل، خواستار شد.

انتهای پیام /

ارسال نظر