|
|
کدخبر: ۱۷۴۱۳۷

ظریف:

وزیر امور خارجه در دیداربا رییس مجلس اسلوونی، با اشاره به گسترش افراط گرایی در خاورمیانه، آن را موضوع مهمی برای اتحادیه اروپا دانست چون اتحادیه اروپا نمی تواند از افراط گرایی در سوریه مصون باشد، چون بسیاری از تندروها از اروپا به این کشور می آیند.

به گزارش خبرگزاری مهر، یانکو وبر، رییس مجلس اسلوونی که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است، امروز با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت وگو کرد.

محمدجواد ظریف ظرفیت های دو کشور برای گسترش روابط پارلمانی را بسیار گسترده خواند و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران آماده است مناسبات خود را با کشور اسلوونی در همه حوزه ها از جمله روابط فرهنگی و مبادله دانشجو، استاد و محقق گسترش دهد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به حرکت در مسیر برداشتن موانع برای گسترش روابط بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا تاکید کرد: گسترش مناسبات با ایران تنها گسترش روابط با یک کشور نیست، بلکه این توسعه همکاری ها زمینه را برای گسترش مناسبات با کل منطقه فراهم می آورد.

وی خاطرنشان کرد: فرصت بزرگی برای همکاری ایران و اتحادیه اروپا در زمینه های مختلف اقتصادی وجود دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان اضافه کرد: حوزه های وسیعی برای رایزنی و همکاری بین ایران و اتحادیه اروپا در عرصه منطقه یی وجود دارد.

وی با اشاره به گسترش افراط گرایی در خاورمیانه، آن را موضوع مهمی برای اتحادیه اروپا دانست چون اتحادیه اروپا نمی تواند از افراط گرایی در سوریه مصون باشد، چون بسیاری از تندروها از اروپا به این کشور می آیند.

یانکو وبر، رییس مجلس اسلوونی نیز در این دیدار با اشاره به نقش منطقه یی جمهوری اسلامی ایران، براهمیت مناسبات با کشورمان تاکید کرد.

او افزود: در پرتو مذاکرات اخیر هسته ای بین جمهوری اسلامی ایران و ۱ + ۵، زمینه خوبی برای گسترش روابط دوجانبه فراهم آمده است.

یانکو وبر بر آمادگی کشورش را برای گسترش همه جانبه مناسبات اعلام کرد.

ارسال نظر