|
|
کدخبر: ۱۷۴۶۸۶

در بازدید رهبر انقلاب از نمایشگاه و دستاوردهای هوای فضای سپاه تعدادی از جدیدترین و مدرن ترین دستاوردها و تجهیزات دفاعی کشور برای اولین بار رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در بازدید رهبر انقلاب از نمایشگاه دستاوردهای هوا فضای سپاه تعدادی از جدیدترین و مدرن ترین دستاوردها و تجهیزات دفاعی کشور برای اولین بار رونمایی شد.

پهپاد آر کیو ۱۷۰ رادار گریز فوق پیشرفته ایرانی که توسط مهندسین و متخصصین نیروی هوا فضای سپاه پس از دوسال تلاش و مهندسی معکوس از RQ۱۷۰ به غنیمت گرفته شده، برای اولین بار در محضر فرمانده کل قوا رونمایی شد.

سامانه پدافندی ۳ خرداد که این سامانه پدافندی دارای برد ۵۰ کیلومتر است به طوری که چهار هدف را رهگیری و همزمان ۸ موشک را شلیک می کند از دیگر محصولات بود. ساخت این سامانه جدید حدود یک سال و نیم در نیروی هوا فضای سپاه طول کشیده است.

موشک زلزال بارشی و موشک دریایی هرمز به همراه سامانه پدافندی طبس از دیگر دستاوردهای نظامی کشور بود که برای اولین بار از آنها رونمایی شد.

همچنین امروز فرمانده کل قوا از مرکز کنترل فرماندهی، انواع سامانه های پدافندی رعد ۱ و ۲ و انواع رادارها از جمله رادارهای بشیر و کاوش، مراکز کنترل فرماندهی و جنگ الکترونیک که از دیگر توانمندی های نیروی هوافضای سپاه بود و در نمایشگاه ارائه شده بودند، بازدید کردند.

ارسال نظر