|
|
کدخبر: ۱۷۵۲۰۴

فولادگر در گفت وگو با تسنیم خبر داد

خبرگزاری تسنیم: رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی گفت: گزارش اولیه کمیسیون ویژه در ارتباط با اقتصاد مقاومتی تا اوایل خردادماه آماده می شود.

حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیم، با اشاره به تدوین گزارش اولیه کمیسیون ویژه در ارتباط با اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: کمیسیون ویژه با همکاری مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، قوانین متناظر بر ۲۴ بند سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مرتبط با اسناد بالا و پایین دستی را استخراج کرده است.

وی ادامه داد: ما در حال بررسی این موضوع هستیم که تا چه حد این قوانین اجرا می شود و چقدر اجرا نمی شود و اگر اجرا نمی شود، دلیل آن چیست و اینکه آیا قوانین مزاحم یا بخشنامه و آئین نامه مزاحم وجود دارد.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس افزود: در نهایت پس از این اقدامات می خواهیم به این موضوع برسیم که آیا خلاء قانونی برای اجرایی شدن سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی وجود دارد یا خیر و اگر قوانین مزاحم داشته باشیم، مجلس لغو کند و اگر بخشنامه و آئین نامه مزاحم وجود دارد، دولت آنها را لغو کند. همچنین می خواهیم به این موضوع برسیم که آیا نیاز به قانون گذاری جدید داریم یا خیر.

فولادگر گفت: اگر بتوانیم گزارش اولیه کمیسیون ویژه در ارتباط با اقتصاد مقاومتی را تا اواخر اردیبهشت تکمیل کنیم، خرداد یا تیرماه با دولت جلسه هماهنگی برگزار می کنیم چراکه دولت نیز در این زمینه در حال تهیه گزارش است لذا ما با دولت تا آخر خرداد گزارش خود را هماهنگ خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه ما در تهیه گزارش اولیه کمیسیون ویژه در ارتباط با اقتصاد مقاومتی از کمیسیون های مختلف مجلس کمک گرفته ایم، ادامه داد: گزارش اولیه کمیسیون ویژه در ارتباط با اقتصاد مقاومتی اوایل خردادماه آماده است و به صحن علنی ارسال خواهد شد.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس خاطرنشان کرد: پس از تدوین گزارش اولیه کمیسیون ویژه در ارتباط با اقتصاد مقاومتی و هماهنگی با دولت، باید برنامه عملیاتی در این خصوص تهیه شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر