|
|
کدخبر: ۱۷۵۲۱۱

آقامحمدی در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه توانمندی های موشکی باید روز به روز ارتقا یابد، گفت: توانمندی های موشکی خط قرمز ماست که به هیچ وجه نباید در مذاکرات هسته ای بحثی در این زمینه صورت گیرد و یا مبنایی برای روند مذاکرات باشد.

ابراهیم آقامحمدی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیمبا اشاره به توانمندی های دفاعی جمهوری اسلامی ایران در حوزه موشکی، گفت: بایستی ما از نظر توانمندی نظامی همواره از آمادگی کامل برخوردار بوده و خود را تقویت کنیم.

وی افزود: با توجه به اینکه دفاع از اسلام برای آرامش ممالک اسلامی واجب است، لازم است تا این اندازه که دشمن این تصور را نداشته باشد که می تواند به کشور اسلامی حمله کند و آسیب برساند، باید توانمندی هایمان را در حوزه های مختلف دفاعی و به خصوص در حوزه موشکی، ارتقا داده و آن را تقویت کنیم البته لازم است که توانمندی های موشکی خود را روز به روز ارتقا داده و آن را گسترش دهیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، تصریح کرد: بنده معتقدم توانایی های دفاعی و موشکی ما باید به حدی باشد که دشمن تصور حمله به ما را نداشته باشد. باید این توانایی ها به حدی تقویت شود که دشمن تصور نکند که می تواند به راحتی به ما حمله کرده و ما را مورد هجمه نظامی قرار دهد. ما هیچ هدفی غیر از دفاع را در زمینه گسترش و ارتقای توانمندی های موشکی دنبال نمی کنیم.

آقامحمدی با بیان اینکه توانمندی های موشکی به هیچ وجه جایی در مذاکرات هسته ای ایران با اعضای ۱ + ۵، ندارد، گفت: اگر طرف های غربی حرفی در مورد توانمندی های موشکی ما در مذاکرات بزنند ما به هیچ عنوان اعتنایی به آن ها نمی کنیم و مسیر پیشرفت و عزت خود را دنبال خواهیم کرد.

وی ادامه داد: اگر طرف های غربی در مذاکرات هسته ای در حوزه توانمندی موشکی ما ورود پیدا کنند، شرایط به گونه ای می شود که اگر قرار باشد ذره ای در مذاکرات با حفظ مصالح و عزت ملی، به توافق برسیم، این مذاکرات به نتیجه نمی رسد و ما نیز آن را نمی پذیریم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: توانمندی های موشکی خط قرمز ماست که به هیچ وجه نباید در مذاکرات هسته ای بحثی در این زمینه صورت گیرد و یا مبنایی برای روند مذاکرات باشد.

انتهای پیام /

ارسال نظر