|
|
کدخبر: ۱۷۵۶۸۹

غریبی خبر داد

خبرگزاری تسنیم: معاون آموزشی دانشگاه آزاد با اشاره به جزییات ترم جدید تابستان دانشگاه آزاد از ابلاغ بخشنامه ترم تابستانی دانشگاه آزاد خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاهخبرگزاری تسنیمحسین غریبی معاون آموزشی دانشگاه آزاد درباره جزئیات ترم تابستانه این دانشگاه، گفت: دانشگاه آزاد در راستای استفاده بهینه از توان و قابلیت های منابع انسانی، صرفه جویی در زمان و نیز استفاده از تمام ظرفیت ها و پتانسیل موجود اقدام به ارائه دوره تابستان در دوره های کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا کرده است.

وی با بیان اینکه مدت زمان ترم تابستانی بدون احتساب زمان ثبت نام، امتحانات و اعلام نمرات امتحانی هشت هفته است، گفت: تقویم تحصیلی تمام ترم های تحصیلی دو هفته قبل از شروع ثبت نام ترم اول، توسط دفتر مطالعات و برنامه ریزی آموزشی به واحدهای دانشگاهی ابلاغ خواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: براساس دستورالعمل، تعداد مجاز واحدهای درسی قابل ارائه در دوره تابستان برای دوره های کاردانی و کارشناسی حداکثر ۱۰ واحد و برای دوره کارشناسی ارشد تا شش واحد و دکترا تا چهار واحد است که مشروطی در ترم تابستان جزء تعداد مشروطی های تحصیلی نیست.

غریبی افزود: تبصره ای که در این خصوص وجود دارد این است که دانشجویان دوره کاردانی و کارشناسی با اخذ ۱۲ واحد درسی در دوره تابستان دانش آموخته می شوند و دانشجویان دارای معدل بالاتر از ۱۷، می توانند در این دوره تا ۱۲ واحد درسی اخذ کنند.

وی تاکید کرد که در ترم تابستانی بر خلاف سال های پیشین، واحدهای تخصصی هم ارائه می شود.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد در خصوص ساعات هر واحد دروس نظری و عملی در ترم تابستان، تصریح کرد: ساعات واحدهای نظری و عملی همانند میزان ساعات آن دروس در نیم سال های اول و دوم هر سال تحصیلی است.

اخذ شهریه ثابت از دانشجویان در دوره تابستان نصف ترم های اول و دوم است

وی درباره میزان شهریه در ترم تابستان، گفت: اخذ شهریه ثابت از دانشجویان در دوره تابستان نصف ترم های اول و دوم است، به این شکل که شهریه ثابت در ازای اخذ شش واحد درسی و کمتر، نصف شهریه ثابت و در صورت اخذ بیش از ۶ واحد تا حداکثر ۱۲ واحد، دو سوم شهریه ثابت به همراه شهریه واحدهای انتخابی لحاظ شده است.

غریبی افزود: در خصوص آموزانه اعضای هیئت علمی در دوره تابستان، اعم از تمام وقت، نیمه وقت و مدعو به تعدادساعات تدریس، معادل دو برابر آموزانه در مقایسه با نیم سال اول و دوم محاسبه شده است.

وی با بیان اینکه تمامی واحدها و مراکز آموزشی باید از سال تحصیلی ۹۴-۹۳ تقویم تحصیلی جدید را همراه با دوره تابستان اجرا کنند، تصریح کرد: در این دوره هیچ گونه محدودیتی برای میهمانی دانشجویان وجود ندارد و دانشجویان واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی می توانند در ترم تابستان در هر واحدی که درس مورد نظرشان ارائه می شود با معرفی واحد مبدا ثبت نام کنند.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: برای تابستان ۹۳ استثنائا برگزاری دوره تابستان برای مقاطع کاردانی و کارشناسی تا سقف هشت واحد برای واحدهای بسیار بزرگ و جامع الزامی است و سایر واحدها، همانند گذشته برابر آئین نامه، می توانند مجری دوره تابستان باشند.

انتهای پیام /

ارسال نظر