|
|
کدخبر: ۱۷۵۸۰۶

هاشمی رفسنجانی:

خبرگزاری تسنیم: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انتظار می رود دولت برای رونق اقتصادی کشور بیشتر تلاش نماید.

به گزارش گروه سیاسیخبرگزاری تسنیم، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز در دیدار جمعی از کارآفرینان استان گیلان و مسئولان شهرستان چوبر، تقویت بخش خصوصی را میدان دادن به گروه های مستعد مردمی و کم کردن از واسطه گری نهادهای دولتی دانست و گفت: این یک تجربه موفق در دنیاست و در ایران نیز با اصلاح سیاست های اصل ۴۴، موانع قانونی برداشته شد و اگر درست اجرا می شد، شاهد رکود تورمی نبودیم.

وی با تأکید بر ارتباط اقتصاد داخلی با تعاملات خارجی، گفت: دولت هم براساس شعارهای انتخاباتی برای برگرداندن رونق اقتصادی و نجات بخش خصوصی از تعطیلی اجباری کارخانه ها برنامه ریزی کرده و همزمان با برنامه ریزی های اقتصادی داخلی، مسائل سیاست خارجی نیز دنبال می کند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به آشنایی با گیلان و کارهای دولت سازندگی برای آن استان، گفت: خطّه شمال، قطب اقتصادی و کشاورزی و گردشگری کشور است و باید برنامه ریزی کرد تا مشکلات کشاورزان، مخصوصاً برنج کاران، چای کاران و باغداران حل شود.

هاشمی رفسنجانی در پاسخ به برخی کاستی های عنوان شده توسط حاضران نسبت به بعضی از عملکردهای اقتصادی دولت در یک سال گذشته، گفت: دولتی بر سر کار آمد که وارث۸ سال ویرانی در شاخص اقتصادی بود، البته انتظار می رود دولت برای رونق اقتصادی کشور بیشتر تلاش نماید.

وی با تشریح اوضاع کشور در سال های پایان جنگ و آغاز دولت سازندگی، گفت: با همدلی و همکاری مردم و مسئولان، زیرساخت ها را ساختیم و به تبع آن نرخ تورم ۳۰ درصدی را که تحویل گرفته بودیم به ۱۷ درصد کاهش داده و نرخ اشتغال افزایش یافت و کشور کارگاه سازندگی بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز علاقه به مردم همه جای ایران، مخصوصاً استان گیلان، گفت: سلام مرا به مردم گیلان، مخصوصاً در خطّه تالش، آستارا و چوبر برسانید و انشاءالله در فرصتی مناسب به آنجا خواهم آمد.

در آغاز این دیدار قلی پور یکی از مدیران بخش خصوصی، گزارشی از اوضاع اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی استان گیلان و شهرستان چوبر ارائه کرد و چند تن از حاضران به بیان دیدگاه های خویش در خصوص چگونگی رونق تولید پرداختند.

انتهای پیام /

ارسال نظر