|
|
کدخبر: ۱۷۶۵۳۰

مرکز پژوهش های مجلس اعلام کرد

خبرگزاری تسنیم: مرکز پژوهش های مجلس ضمن بررسی وضعیت واردات، توزیع و مصرف تایر در کشور اعلام کرد: آمار و اطلاعات نشان می دهند روند واردات تایر به کشور طی سال های ۱۳۸۹ تا ۹ ماهه سال ۱۳۹۲ در حال افزایش بوده است.

به گزارش گروه پارلمانیخبرگزاری تسنیم، دفتر مطالعات انرژی، صنعت و معدن مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، وضعیت واردات، توزیع و مصرف تایر در کشور را مورد بررسی قرار داد.

در این گزارش آمده است: تایر یکی از قطعات حساس خودرو است که طبق قوانین موجود کشور از جمله قانون ارتقای کیفی تولید خودرو و سایر تولیدات صنعتی داخلی(مصوب ۲۶/۲ / ۱۳۸۹) باید دارای استاندارد مورد تایید سازمان ملی استاندارد ایران باشد. در حال حاضر به دلیل محدودیت تولیدات داخلی، بخشی از تایرهای مصرفی کشور از طریق واردات از کشورهای مختلف تامین می شود. عملیات نظارت بر تولید داخلی تایر توسط سازمان ملی استاندارد ایران و نظارت بر کیفیت و استانداردهای تایرهای وارداتی نیز از طریق شرکت های بازرسی مورد تایید سازمان ملی استاندارد ایران انجام می شود.

این گزارش ادامه می دهد: آمار و اطلاعات نشان می دهند روند واردات تایر به کشور طی سال های ۱۳۸۹ تا ۹ ماهه سال ۱۳۹۲ در حال افزایش بوده و مجموعا طی این سال ها، بیش از ۱۴۴۸ میلیون دلار تایر از کشورهای دیگر از طریق گمرکات قانونی به کشور وارد شده و عمده واردات انجام شده طی سال های مذکور به ترتیب از کشورهای امارات متحده عربی، چین، کره، ترکیه و هند بوده است.

**سازمان ملی استاندارد و شرکت های بازرسی نظارت بر استاندارد تمامی تایرهای وارداتی را ندارند

این گزارش می افزاید: مهمترین مشکلی که در حال حاضر از محل واردات تایر به کشور وجود دارد(با توجه به نظر انجمن صنفی تایر) این است که سازمان ملی استاندارد ایران و شرکت های بازرسی زیرمجموعه امکانات و تجهیزات لازم برای کنترل دقیق و نظارت بر استاندارد تمامی تایرهای وارداتی را ندارند. همچنین واردات تایر با نشان های تجاری(برندهای) نامعتبر از کشورهای مختلف(به ویژه کشورهای هند و چین) و نیز نبود نمایندگی های مجاز این نشان های تجاری(برندها) در داخل کشور از دیگر مشکلات مربوط به تایرهای وارداتی به کشور است. نبود نمایندگی های مجاز فروش تایرهای وارداتی در داخل کشور باعثعدم مسمومیت پذیری حقوقی توزیع کنندگان در مقابل خطرات ناشی از کیفیت پایین تایرهای مورد استفاده می شود.

این گزارش خاطرنشان می کند: عدم توجه به تاریخ تولید تایرهای وارداتی هنگام واردات و انقضای تاریخ مصرف برخی تایرهای وارداتی که ناشی از انبارش طولانی تایرها است باعثکاستن دوره مصرف آنها و افزایش ریسک و خطراتی ناشی از استفاده آنها می شود. روش های نادرست نگهداری یا انبارش، توزیع و مصرف تایرها و نیز عدم اطلاع رسانی کافی از نحوه استفاده از تایرها از مشکلاتی است که باعثافزای ریسک و خطراتی ناشی از استفاده از تایر خواهد شد. نحوه انبارش تایرها به صورت افقی و تحت فشارهای ساختاری ناشی از آن ها و نیز عدم توجه به میزان حد مجاز سایش تایرها در هنگام استفاده و نیز تنظیم نامناسب باد تایرها و استفاده از تایر نامتناسب با شرایط آب و هوایی، از مسائل مهمی اند که در کشور ما توجه چندانی به آن نمی شود و اطلاع رسانی قابل توجهی در خصوص آن صورت نمی گیرد.

انتهای پیام /

ارسال نظر