|
|
کدخبر: ۱۷۷

نایب رئیس مجلس با تاکید بر اینکه چیدن کابینه یکی از حساس‌ترین وظایف رئیس‌جمهور است، آخرین اخبار از تشکیل کمیته مشترک بین مجلس و دولت جدید را تشریح کرد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از کیهان، محمدرضا باهنر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از دیدار روز دوشنبه خود با حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور منتخب خبر داد و اظهار داشت: در این دیدار ضمن تبریک پیروزی آقای روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری، بیشتر درباره مسائل کلی کشور گفت‌وگو کردیم.


وی در ادامه با اشاره به کمیته‌ای که قرار بود بین مجلس و دولت جدید برای رایزنی درباره کابینه یازدهم تشکیل شود، تصریح کرد: هنوز چنین کمیته‌ای تشکیل نشده است، البته ممکن است اصلا چنین کمیته‌ای تشکیل نشود و این موضوع به نظر رئیس‌جمهور منتخب بستگی دارد که بخواهد رایزنی‌های ویژه‌ای با مجلس داشته باشد یا نداشته باشد.


باهنر همچنین با اشاره به انتظارات مجلس از دولت جدید، متذکر شد: مجلس یکسری وظایف برعهده دارد که انجام می‌دهد، نمایندگان علاقه‌مند هستند که کار براساس تدبیر پیش رود و نیروهایی که دولت آینده استفاده می‌کند، کارآمد و مجرب باشند و خلاصه آقای رئیس‌جمهور را گرفتار نکنند و کمک حال وی باشند.


نایب رئیس مجلس با بیان اینکه این موضوع به میزان مدیر و مجرب بودن وزرا بازمی‌گردد، تاکید کرد: چیدن کابینه یکی از حساس‌ترین وظایف رئیس‌جمهور است که ان‌شاءالله خدا کمک می‌کند تا بتواند کابینه خوبی به مجلس معرفی کند.


باهنر اعلام کرد که به احتمال زیاد مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتخب ۱۳مرداد در مجلس برگزار می‌شود.

ارسال نظر