|
|
کدخبر: ۱۷۷۱۷۶

با حضور نمایندگان وزارت دفاع و ستادکل نیروهای مسلح

خبرگزاری تسنیم: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ایرادات لایحه تعیین حریم حفاظتی - امنیتی اماکن و تاسیسات کشور با حضور نمایندگان وزارت دفاع، ستاد کل نیروهای مسلح و ارتش در جلسه کمیسیون بررسی شد.

به گزارش گروه پارلمانیخبرگزاری تسنیم، سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در تشریح جلسه عصر امروز این کمیسیون گفت: معاونین سازمان صداوسیما امروز در جلسه کمیسیون حاضر شدند و در خصوص برنامه ها و امکانات این سازمان گزارش دادند.

وی ادامه داد: مدیریت زمان در استفاده از رسانه یکی از امکانات در نظر گرفته شده از سوی رسانه ملی است. بر این اساس شهروندان می توانند برنامه های ۱۲ ساعت قبل شبکه های سیما را ببینند.

این نماینده مردم در مجلس نهم اظهار داشت: همچنین در این امکان، شهروندان می توانند از برنامه های رادیویی، برنامه های آرشیو صدا و سیما در کلیه کانال ها، خدمات عمومی، بازی ها، برنامه سازی های نوین مبنی بر برنامه های موجود و… بهره مند شوند.

نقوی حسینی تصریح کرد: امکان و ظرفیت مدیریت زمان در استفاده از رسانه که منجر به شکل گیری تلویزیون تعاملی تحت نام رسانه مهر می شود، به هیچ زیرساخت جدیدی نیاز ندارد. پدافند غیرعامل در آن رعایت شده و کاملا فراملی و با اتکا به منابع داخلی تولید شده و هر خانه ای در هر جای کشور که دارای سیستم تلفن است، می تواند از این امکان استفاده کند.

وی خاطرنشان کرد: در ادامه جلسه امروز درخواست سفر هیئت کشورهای کنیا، گرجستان، زیمباوه و چاد به ایران تصویب شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: در این جلسه لایحه تعیین حریم حفاظتی - امنیتی اماکن و تاسیسات کشور با حضور اسماعیلی عضو حقوقدان شورای محترم نگهبان مورد بحثقرار گرفت تا ایرادات شورای محترم نگهبان رفع شود، همچنین در این جلسه که با حضور نمایندگان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، ستاد کل نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی برگزار شد، ایرادات شورای محترم نگهبان مطرح و با پیشنهاد جایگزین، ایرادات مورد بررسی قرار گرفت و با اصلاحاتی اشکالات وارده رفع شد.

نقوی حسینی تصریح کرد: کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی پیرامون مذاکرات هسته ای وین با حضور عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده جلسه را ادامه داد.

انتهای پیام /

ارسال نظر