|
|
کدخبر: ۱۷۸۳۲۰

اکنون که آیت الله هاشمی رفسنجانی دیگر در میان ما نیستند باید از زندگی ایشان و خدماتشان بهره مند شویم و درس بگیریم و مانند ایشان دربرابر همه پدیده ها راه حق را در پیش گیریم.

به گزارش امیدنیوز به نقل از ایرنا:

' حسین مرعشی ' روز سه شنبه در حاشیه مراسم تدفین آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در محل مرقد مطهر امام خمینی(ره) اظهار داشت: قبل از هر چیز باید از مردم ایران به طور عام و مردم تهران به طور خاص، تشکر کنم که این اندازه با معرفت، هوشیار و مهربان هستند. امروز مردم ایران از زحمات چند ۱۰ ساله آقای هاشمی برای آبادی و سربلندی ایران و آسایش ملت قدردانی کردند.
وی ادامه داد: در مرحله دوم، سیاسیون کشور و به طور خاص، جوانان ما که علاقمند به ایران هستند باید از زندگی آقای هاشمی یک درس بگیرند و اینکه اخلاص، جواب می دهد و نیاز به هیچ مشاجره ای نیست.
مرعشی با بیان این که انسان باید با اخلاص زندگی و کار کند و خیرخواه مردم باشد، گفت: آقای هاشمی در کنار تمام ویژگی های برجسته ای که داشت، آدمی دارای حسن نیت و نفس سلیم بود و من در دوره طولانی که با ایشان مشورت می کردم یا در دفترشان بودم، به یاد ندارم برای احدی از منتقدانش یا مخالفانش کوچکترین بدی را خواسته باشد.
وی ادامه داد: مرحوم هاشمی همیشه خیرخواه بود و امروز پاسخش را گرفت و حتما آن دنیایش بهتر از این دنیا خواهد بود.
این فعال سیاسی بیان داشت: خداوند در قران کریم خطاب به حضرت رسول(ص) می فرماید که هم تو می میری و هم بقیه می میرند و مرگ حق است و طبیعت زندگی ما با مرگی که یک تغییر وضعیت به شمار می آید، توام است. مهم درس گرفتن از زندگی بزرگانی مثل آقای هاشمی است.
وی در رابطه با خلا وجودی آیت الله هاشمی رفسنجانی در کشور نیز گفت: به طور کلی این مشکل را در رابطه با همه شخصیت های تراز اول انقلابمان داشته ایم که در نبودنشان خلا وجودی آنها حس می شود، درباره مرحوم بهشتی، رجایی و باهنر نیز شاهد همین وضعیت بودیم.
آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی شامگاه یکشنبه ۱۹ دی ماه در سن ۸۲ سالگی بر اثر عارضه قلبی در تهران دعوت حق را لبیک گفت و به ملکوت اعلی پیوست.
مراسم تشییع پیکر وی صبح امروز، ۲۱ دی ماه با اقامه نماز توسط رهبر معظم انقلاب در دانشگاه تهران و با حضور خیل عظیم مردم سوگوار برگزار شد.

ارسال نظر