|
|
کدخبر: ۱۷۸۴۲۲

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در نامه‌ سرگشاده‌ای به سران قوا گفت: سکوت معنا دار روحانی در برابر برادرش معنایی جز دست کشیدن از مبارزه در برابر فساد ندارد.

به گزارش امیدنیوز و به نقل از خبرگزاری تسنیم، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در نامه‌ای سرگشاده به روسای قوا در رسیدگی به پرونده «حسین فریدون» تاکید کرد و نوشت: سکوت معنا دار رئیس جمهور در برابر اخوی متخلف خود معنایی جز دست کشیدن از مبارزه در برابر فساد ندارد، این در حالی است که یکی از شعار‌های آقای رئیس جمهور مبارزه با فساد و مفسدین بود. شاید آقای رئیس جمهور فکر نمی کردند که روزی سر این مار خوش خط و خال فساد از آستین خودشان بیرون بزند و برادرشان جزو مفسدین کلان اقتصادی بانکی و رانتی باشد.

متن نامه این فعال دانشجویی به شرح زیر است:

جناب آقای روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

جناب حضرت آیت الله آملی لاریجانی

ریاست محترم قوه قضاییه

جناب آقای لاریجانی

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

نیک مستحضرید که مبارزه با فساد در این برهه زمانی یکی از مسائل مهم و حساس است و برخورد محکم و قاطعانه با مفسدین مطالبه‌ای است که ملت شریف ایران از مسئولین دارند و قطعاً کوتاه کردن دست چنین مفسدانی، از جیب ملت، باعثاعتماد هر چه بیشتر مردم به نظام و انقلاب خواهد بود. اما گاهاً ملت شریف ایران شاهد چنین برخوردهایی با آقازادگان و برادرهای آقایان نمی‌شوند، هر چند جای تشکر دارد که قوه قضاییه به صراحت به این مسئله ورود پیدا کرده و در مقابله با مفسدین اقتصادی و دزدان بیت المال، انقلابی رفتار می‌کند.

بعضی اوقات سکوت‌هایی که در قبال مفسدین و آقازاده‌ها انجام می‌گیرد برای مردم قابل گذشت نیست و باعثعوض شدن بینش ملت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌گردد. «حسین فریدون» یکی از افرادی است که از آغاز به کار دولت یازدهم حواشی بسیار برای آن ایجاد کرده است، از صرافی‌ها تا شائبه مدرک و اکنون همکاری با مفسدین اقتصادی کلان، همه جزو مسائلی است که شاید نتوان به این راحتی‌ها آن را نادیده گرفت. هر چند عینک پسا برجامی هم نمی‌تواند چنین تخلفات بزرگی را مخفی نگه داشته و یا آفتاب سوزان برجامش نتواند دیدگان مردم را ببندد تا چشم بر تخلفات چندین میلیاردی و خانه کاخ مانند هدیه داده شده، ببندند.

برای ما این نکته عیان است؛ کسی که از از عاشورا و کربلا درس مذاکره گرفته قطعاًً از رفتار حضرت امیرالمونین(ع) نسبت به برادرش عقیل در رابطه با بیت المال نیز حتماً درس مصافحه و سکوت برداشت خواهد کرد این در حالی است که حضرت امیرالمونین(ع) در قبال بیت المال، برادرش را تنبیه کرد.

سکوت معنا دار رئیس جمهور در برابر اخوی متخلف خود معنایی جز دست کشیدن از مبارزه در برابر فساد ندارد، این در حالی است که یکی از شعار‌های آقای رئیس جمهور مبارزه با فساد و مفسدین بود. شاید آقای رئیس جمهور فکر نمی کردند که روزی سر این مار خوش خط و خال فساد از آستین خودشان بیرون بزند و برادرشان جزو مفسدین کلان اقتصادی بانکی و رانتی باشد.

به هر حال بهتر است شخص آقای رئیس جمهور در مبارزه با فساد پیش قدم شده و ضمن اعلام اسامی مفسدینی که فیش‌های نجومی برای خود اختصاص دادند، حکم قطع ید برادرشان حسین فریدون را از قوه قضائیه مطالبه نمایند و اجرای آن حکم را نیز خود بر عهده گیرند تا مفسدین، دزدان و رانت خواران بدانند که دولت همت خود را برای مبارزه با فساد آغاز کرده است.

در ادامه همه این مطالب به نظر می‌رسد:

- قوه قضائیه باید به عنوان قوه‌ای مستقل و مقتدر با چنین روند انقلابی، جلوی مفسدین اقتصادی را گرفته و سریعاً حکم‌های مقتضی را بر اساس قوانین اسلامی در رابطه با دزدان جیب ملت، صادر نماید. حال این مفسد می‌خواهد کیف قاپ محله باشد یا حسین فریدون و مهدی هاشمی رفسنجانی!

- مجلس شورای اسلامی نیز باید در این حوزه انقلابی عمل نماید و ضمن تدوین قوانینی برای بستن راه‌های فساد، پرونده حسین فریدون را در مجلس شورای اسلامی بررسی نماید تا ضمن شفاف سازی برای ملت شریف ایران، مشخص شود برادر آقای رئیس جمهور با چه رانت‌هایی، توانسته است با ویژه خواران همکاری کرده و از آنها خانه چندین میلیاردی هدیه بگیرد. مردم از نمایندگان خود انتظار دارند تا مقابل دزدان بیت المال مسلمین بایستند و اجازه ندهند هر کسی با هر عنوانی به اقتصاد و اعتماد این کشور ضربه بزند.

- اما دولت و شخص رئیس جمهور در این رابطه مسئولند چرا که برادر ایشان متهم به همکاری با مفسدین و دزدان بیت المال مسلمین هستند و سکوت معنا دارشان در برابر فساد‌های برادرشان نیز نه تنها مسئله‌ای را حل نمی‌کند بلکه به اعتماد ملت، به رای‌هایی که به شخص رئیس جمهور داده‌اند از بین می‌رود. بهتر است آقای رئیس جمهور تکانی به خود بدهند و از این خواب خوش بیدار شوند تا بدانند چه مار‌هایی از آستینشان بیرون زده است.

در پایان مطالبه جنبش دانشجویی و ملت شریف ایران این است که حسین فریدون به سزای اعمال خود رسیده و سایر مفسدین اقتصادی نیز در ملا عام محکوم گردند.

الهم احفظ لنا سیدنا و قائدنا الامام خامنه ای(مدظله العالی)

متین منتظمی

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

ارسال نظر