|
|
کدخبر: ۱۷۸۶۳۷

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم به مانند سه وزیر قبلی دولت یازدهم زیر تیغ نمایندگان مجلس قرار گرفته است.

به گزارش سرویس سیاسی امید نیوز - اکبر رنجبرزاده عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی از واصل شدن نامه کمیسیون عمران مجلس درباره استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به این هیئت خبر داد.

وی تصریح کرد: پس از دریافت نامه استیضاح وزیر راه و شهرسازی هیئت‌رئیسه آن را اعلام وصول می‌کند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس تصریح کرد: پس از دریافت نامه از کمیسیون عمران، هیئت‌رئیسه در نشستی زمان برگزاری جلسه استیضاح و اینکه در سال جاری این استیضاح برگزار شود یا در سال آینده برگزار شود، تصمیم‌گیری می‌کند.

در جلسه اخیر کمیسیون عمران مجلس که برای بررسی طرح استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی تشکیل شد، طراحان استیضاح از پاسخ‌های وزیر راه قانع نشدند و خواستار ارجاع این طرح به هیئت‌رئیسه برای اعلام وصول و تعیین زمان برای برگزاری جلسه استیضاح شدند.

علت استیضاح عباس آخوندی به سانحه تصادف قطار سمنان مشهد در منطقه هفت‌خوان برمی‌گردد که این سانحه موجب درگذشت ۴۵ نفر از هموطنان شد.

عباس آخوندی وزیر راه پس از بروز این حادثه در گفت‌وگویی بدون پذیرش مسئولیت وزارتخانه متبوع خود در قبال این حادثه گفته بود که «همه کشته‌ شده‌ها بیمه هستند و نگرانی از این بابت نیست.»

استیضاحعباس آخوندی وزیر راه یکشنبه(۱۴ آذر) با ۸۴ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی شد. گویا نمایندگان مجلس عزم خود را برای استیضاح آخوندی جزم کرده اند و میخواهند قبل از پایان دولت یازدهم این اتفاق بیفتد و آخوندی از سمت خود برکنار شوند گویا قدرت مجلس همچنان دردست اصولگرایان است و آن ها هستند که میتوانند افسار مجلس را به هر سمتی که بخواهند سوق دهند و نمایندگان تهران از جمله عارف نقش سیاه لشگر را دارند.

ارسال نظر

پربیننده ترین