|
|
کدخبر: ۱۷۸۷۲۴

بعد از فوت آیت الله هاشمی خیلی ها نگران عدم تداوم سیاست هاشمی در کشور و عدم رای آوری روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ هستنداما حسین مرعشی نظر دیگری دارد.

به گزارش سرویس سیاسی امید نیوز - سخنان حسین مرعشی در مورد ادامه راه آیت الله هاشمی بعد از فوت ایشان آقای هاشمی میراثی برای ایران و برای ما باقی گذاشتند که دارای ابعاد و وجوهی است. یکی از ابعاد آن، همین تاکید به سیاست ورزی است. برخورد آقای هاشمی با سیاست بسیار عقلانی و منطقی بود و ایشان این مطلب را به خوبی درک کرده بودند که همه ما از سیاست تاثیر می‌پذیریم و سیاست بر ما احاطه دارد و زندگی شخصی، اجتماعی، فرهنگی و آینده ما و فرزندانمان همه تحت تاثیر فضای سیاسی حاکم بر ماست. اگر چنین امر محتومی وجود دارد و ما باید در چارچوب هایی که سیاست پیرامونی به ما دیکته می‌کند، زندگی کنیم، پس چرا در آن محیط دخالت نکرده و اثر نگذاریم؟ وی تاکید کرد: گذشت، درسی بوده که آقای هاشمی به سیاسیون داد از سویی ایشان تربیت نسلی از مدیران و سیاست‌مداران را بر عهده گرفته است که امیدواریم مثل آقای هاشمی به فکر کشور، منافع ملی، اسلام و نظام اسلامی باشند. از منافع شخصی خود بگذرند و به پیشرفت کمک کنند. بنابراین این مسیر نباید بسته شود. ما زمانی باید نگران شویم که مسیر خردگرایی، واقع‌گرایی و مردمی که حق انتخاب دارند، بسته شود. مادامی که این مسیر باز باشد، جای نگرانی وجود ندارد.

*درحال حاضر حسن روحانی، سیدمحمد خاتمی، سیدحسن خمینی و ناطق‌نوری هریک نقاط اتکایی در کشور هستند

معاون رئیس‌جمهور دولت‌ اصلاحات یادآور شد: در تمام این سال‌ها شخصیت‌های موثر و بزرگی در کنار آقای هاشمی بودند و ایشان تنها نبودند. یک رهبر سیاسی موفق تنها نیست بلکه یک مجموعه در کنار یکدیگر حرکت می‌کنند. امروز نیز کشور احزاب و شخصیت‌های موثری دارد، آقای روحانی، آقایخاتمی،حسن آقای خمینی و آقایناطق نوریهریک نقاط اتکایی در کشور هستند.

مرعشی همچنین گفت: درحال حاضر در هر دو جریان اصولگرا و اصلاح طلب شخصیت‌ها و احزاب موثری وجود دارد. از همه مهمتر هم سرمایه آگاهی و هوشیاری مردم است که به خوبی مطالب را درک می‌کنند و آگاه هستند. در عین حال اطلاع‌رسانی امروز در جامعه ساده شده و دیگر کسی نمی‌تواند با کنترل چند نهاد اطلاع‌رسانی و رسانه، اطلاعات را محدود کند. امروز دسترسی به اطلاعات برای مردم ساده شده و این آگاهی و هوشیاری پشتوانه بزرگی محسوب می‌شود. در این شرایط قطعا نهضت بزرگ اسلامی، ملی و فکری که امام(ره) بنیان گذاشتند و آقای هاشمی هم جزوی از آن است، حتما با قوت ادامه پیدا می‌کند. حالا باید ببینیم ترفند قابل پیش بینی۱ + ۳ در انتخابات پیش رو توسط خاتمی و سید حسن خمینی به همراه ناطق نوری که هرکدام وجهه ی مثبتی بین اقشار مختلف دارند و میتوانند سبد رای های مختلفی را از اقشار مختلف جذب کنند روحانی را برای بار دوم رئیس جمهور کند و ضمن اینکه استمرار بخش سیاست هاشمی برای سال های متمادی باشدیانه. البته که برنامه آن ها فقط به انتخابات ریاست جمهوری ختم نمی شود بلکه آن ها برای استفاده از نام محسن هاشمی رفسنجانی برای برتری درانتخابات شورای شهرتهران برنامه دارند و میخواهند سکاندار اداره شهر تهران هم بشوند که حسین مرعشی هم از گزینه های قرار گیری در لیستی به سر لیستی محسن هاشمی هست.

ارسال نظر