|
|
کدخبر: ۱۷۸۷۷۳

دادگاه ویژه روحانیت قم

جزئیاتی از دلایل تعلیق حکم احمد منتظری را از زبان یکی از مقامات مسئول در دادگاه ویژه روحانیت قم بشنوید.

به گزارشگروه سیاسی امیدنیوزیکی از مقامات مسئول در دادگاه ویژه روحانیت قم جزئیاتی از دلیل تعلیق حکم زندان احمد منتظری را عنوان کرد.

احمد منتظری که چندی پیش با انتشار فایل صوتی جلسه آیت الله منتظری با چند تن از مسئولان قضایی درباره اعدام اعضای سازمان منافقین، به جرم اقدام علیه امنیت ملی محکوم به ۶ سال زندان و محکوم از طرف دادگاه ویژه روحانیت شده بود، حکمش به حالت تعلیق درآمده است.

یکی از مقامات مسؤول در دادسرای ویژه روحانیت قم با اشاره به آزادی احمد منتظری که اخیراً جهت اجرای محکومیت خود به زندان معرفی شده بود، گفت: متعاقب رسیدگی به اتهامات آقای احمد منتظری دائر بر اقدام علیه امنیت ملّی، تضعیف مبانی نظام اسلامی و امام راحل ره و حمایت از منافقین کور دل و تروریست و محکومیت وی به تحمل ۶ سال حبس در دادگاه بدوی و قطعیت آن در دادگاه تجدیدنظر، نامبرده با مراجعه و توسل به یکی از مراجع عظام تقلید و دادن تعهد به ایشان، خواستار وساطت نزد رهبر معظم انقلاب مدّظلّه‌العالی شدند.

درآخر در راستای احترام و اجابت خواسته مرجعیت،مقام معظم رهبریبا تعلیق اجرای حکم با شرط تعهد ایشان موافقت فرمودند و پس از طی شدن تشریفات لازم فعلا محکوم علیه آزاد است.

وی در پایان ضمن تاکید بر مشروط بودن موافقت صورت گرفته یادآور شد: در صورت نقض تعهدات محکوم‌علیه نزد مقام مرجعیت و این دادسرا، ضمن اجرای حکم صادره، به اتهامات ارتکابی جدید نیز رسیدگی خواهد شد.

ارسال نظر