|
|
کدخبر: ۱۷۸۸۷۱

آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد بعد از فوت آیت الله طبسی بارها بارهاهجمه های شدیدی به بهانه های مختلف نسبت به دولت گرفته است.

به گزارش سرویس سیاسی امید نیوز - امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه فضای مجازی خارجی فضایی فسادزده است که باعثگرفتاری جامعه شده، از سیاست های دولت در باز گذاشتن فضای مجازی انتقاد کرد.

اگر ما بخواهیم ضایعات فرهنگی کشور خودمان را در هر مسئله ای و در برابر هر منکری در پس درمان بر بیایم اما مسئله فساد و نکبت و فسادزدگی و توسعه فحشا درفضای مجازیدر شرایطی است که اصلاً به ما احساس استیصال دست می دهد و ما مستاصلیم این مشکلات را حل کنیم.

وی افزود: یک پدر و مادر چگونه مراقب فرزند خود باشند، دوست بچه خود را ملاحظه کنند رفت و آمد های فزرند خود و تمام وسایل ارتباطی فزرند خود را تحت نظر بگیرند، اما این موبایلی که دستش است و با زدن یک دکمه ناپاک ترین و نجس ترین فحشا را نگاه می‌کند، نه تنها نگاه، نه تنها پیروی بلکه فحشا برایش ارزش می شود، با این چه کنند؟ چگونه یک پدر می تواند چادر به سر دختر خود بکند درحالی که او در فضای مجازی ولنگاری و بی حجابی و ارتباط نا مشروع با پسر جوان را به عنوان یک ارزش پذیرفته است؟

وی بیان کرد: بیش از یک سال است که وعده فیلترینگ هوشمند می دهند و آن را نیز انجام ندادند، ما می گوییم نیروهای ارزشمند و استعدادهای درخشان آی تی که خوشبختانه در کشور داریم، چرا شبکه اجتماعی داخلی تشکیل ندهیم، چرا مشکلات و جریان ارتباطات و تکنولوژی که جامعه خودمان را با یک شبکه اجتماعی داخلی حل نکنیم که مجبور شویم به این مفاسد و آلودگی نجس العین شبکه‌های اجتماعی خارجی متصل شویم. این اولین بار نیست که آیت الله علم الهدی نسبت به دولت روحانی موضع می گیرد او بارها بارهادر موارد مختلف انتقاد های زیادی را در خطبه های نماز جمعه از روحانی کرده است که شاید پررنگ ترین آن بحثبرگزاری کنسرت بود که حتی کار به برکناری یکی از وزاری دولت تدبیر و امید کشید.

ارسال نظر