|
|
کدخبر: ۱۷۹۰۶۹

رییس جمهور در فرودگاه کردستان و در جمع خبرنگاران

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور روز شنبه به منظور افتتاح پروژه‌های صنعتی، عمرانی و خدماتی در استان کردستان وارد سنندج شد.

به گزارش امید نیوز، دکتر روحانی روز شنبه در جمع خبرنگاران در فرودگاه سنندج، کردستان را دیار مردمان خونگرم، قهرمان و مرزدار توصیف کرد و با تبریک آغاز سال جدید، اظهار داشت: در این سفر چندین پروژه بسیار مهم و درمجموعً ۲۱ طرح در استان افتتاح و عملیات اجرایی ۳ پروژه نیز آغاز می شود.
رئیس‌ جمهوری خاطرنشان کرد: در جریان این سفر همچنین روند اجرایی شدن وعده‌های سفر استانی مورد بررسی قرار گرفته تا پروژه‌های نیمه تمام هر چه سریع‌تر به اتمام برسد.
همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان در مجموع پروژه های عمرانی و اقتصادی با اعتبار بیش از ۲ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد و از محل افتتاح این پروژه ها برای بیش از ۶ هزار نفر از جوانان جویای کار در کردستان شغل ایجاد می شود.
افتتاح ۱۸ کیلومتر کریدور شمال به جنوب در حد فاصل باقرآباد و روستای زاغه، ۳۰ کیلومتر راه روستایی، هزار و ۹۰۰ واحد مسکن مهر، فاز نخست شبکه فرعی آبیاری تحت فشار پایاب سد زیویه، تصفیه خانه شهر سریش آباد، احداث۲ پست ۶۳ کیلو وات بهاران سنندج و ناظم آباد قروه و آبگیری سد مخزنی چراغ ویس سقز از جمله این طرح ها است که با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری می رسد.
در مدار تولید قرار گرفتن پتروشیمی سنندج، افتتاح کارخانه لاستیک بارز کردستان، بهره برداری از تولید کنسانتره آهن شرکت کیمیا معادن سپاهان، تولید کنسانتره سنگ آهن شرکت صبا نور و شرکت کیمیا کاشت اطبا از جمله دیگر طرح های آماده بهره برداری در این سفر است.
رئیس جمهوری و کاروان تدبیر و امید در نخستین سفر خود به کردستان روز یکشنبه چهارم مرداد ۱۳۹۴ مهمان مردم استان بودند.
طبق سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، جمعیت کردستان یک میلیون و ۶۰۳ هزار و ۱۱ نفر است که از این تعداد ۷۰.۸ درصد در مناطق شهری و ۲۹.۲ درصد هم در مناطق روستایی استان سکونت دارند.

ارسال نظر