|
|
کدخبر: ۱۷۹۱۶۵

ژولت شمین معاون نخست وزیر مجارستان عصر شنبه در راس هیاتی وارد تهران شد و در فرودگاه امام خمینی(ره) مورد استقبال معاون نظارت و هماهنگی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری و جمعی از مسوولان وزارت امورخارجه کشورمان قرار گرفت.

به گزارش امید نیوز از روابط عمومی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری، ' یانوش لاتورسای ' نایب رئیس مجلس ملی مجارستان و تعدادی از مقامات سیاسی و اقتصادی آقای شمین را در سفر به تهران همراهی می کنند.

این سفر به میزبانی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری انجام می شود و هیات مجار علاوه بر مذاکره با حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور، با تعدادی از مقامات عالی رتبه اجرایی و پارلمانی جمهوری اسلامی ایران نیز دیدار و گفت و گو خواهند کرد.

جواد هروی معاون نظارت و هماهنگی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری پس از استقبال از معاون نخست وزیر مجارستان و هیات همراه، گفت: هیات بلندپایه مجارستان در مدت اقامت یک هفته ای خود در ایران از چند استان کشورمان نیز دیدن خواهد کرد.

وی افزود: این سفر با هدف توسعه و تقویت مناسبات و روابط دوجانبه تهران – بوداپست و پیگیری مذاکرات و توافقات انجام شده در سفر سال گذشته نخست وزیر مجارستان به جمهوری اسلامی ایران صورت می گیرد.

وی اظهارداشت: گفت و گو درباره همکاری های نفتی، توسعه مناسبات پارلمانی و امور گردشگری از دیگر محورهای مذاکرات معاون نخست وزیر مجارستان با مقامات کشورمان خواهد بود.

ارسال نظر

پربیننده ترین