|
|
کدخبر: ۱۷۹۴۶۰

مرتضی طلایی نایب رییس شورای شهر تهران در دوره پنجم هم قصد حضور در شورای شهر تهران را دارد.

به گزارش سرویس سیاسی امید نیوز - مرتضی طلایی(زاده ۱۳۳۷، اصفهان) که رئیس پلیس سابق تهران بزرگ بود که در سال ۱۳۸۶ و در زمان فرماندهی اسماعیل احمدی‌مقدم رئیس کل ناجا با درجه نظامی سردار سرتیپ پاسدار بازنشسته شد. مرتضی طلایی که از نزدیکان قالیباف محسوب می شود و از دوران فرماندهی نیروی انتظامیقالیبافکنار او بوده در سال ۹۲ رییس ستاد انتخاباتی او نیز بوده است او که حتی در انتخابات مجلس هم حضور داشت نتوانست با کسب آرای لازم کرسی اصفهان را به دست آورد.

مسئولیت ها

فرماندهی بسیج منطقه ۳ اصفهان
فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان خوانسار.
فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان برخوار.
فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان میمه.
فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان کاشان.
فرماندهی انتظامی شهرستان اصفهان.
فرماندهی انتظامی استان مازندران.
رئیس پلیس تهران بزرگ.
عضو شورای اسلامی شهر تهران.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران
نایب رئیس چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران

طلایی که چندی پیش بر اثر نشت گاز منزلش دچار سوختگی هم شده بود و چند روز هم در بیمارستان بستری بود. نایب رییس شورای شهر تهران که حتی به دلیل بی‌توجهی شورا به شورایاران استعفا داده بود در شورای چهارم تا پایان حضور داشت.

بعد از ثبت نام طلایی در انتخابات پنجمین دوره شورای شهر تهران صلاحیت او از طرف هیئت نظارت رد شد تا او نسبت به این اتفاق واکنش نشان دهد. مرتضی طلایی بعد از رد صلاحیت در انتخابات شورای شهر تهران بیانیه‌ای صادر کرد.
در قسمتی از این بیانیه آمده است طی شب و روز گذشته در فضای مجازی اخباری منتشر و اعلام شده که صلاحیت تعدادی از اعضای فعلی شورای اسلامی شهر تهران از جمله بنده احراز نشده است. اگرچه بر اساس اطلاع قبلی، تایید نهادهای نظارتی و مراجع چهارگانه و همچنین هیئت اجرایی انتخابات در مورد اینجانب صورت گرفته اما ظاهرا هیئت نظارت شهر تهران اقدام به اتخاذ چنین تصمیمی نموده است. موضوع هنوز به صورت رسمی به بنده اطلاع داده نشده اما اینجانب به عنوان یک شهروند از تمامی حقوق قانونی خود برای پیگیری موضوع از طریق مجاری رسمی استفاده خواهم کرد.

که البته دیروز بعد از اعتراض او حکم تایید صلاحیت مرتضی طلایی به وی ابلاغ شد. طلایی به احتمال زیاد به عنوان نفر دوم لیست خدمت که افرادی چون مهدی چمران و محسنپیرهادیدر آن حاضر هستند قرار می گیرد.

ارسال نظر