|
|
کدخبر: ۱۷۹۴۶۶

سید محمود علیزاده طباطبایی وکیل دادگستری اهل ایران، از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب و عضو هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز است و وی همچنین عضو دوره اول شورای شهر تهران بود.

به گزارشگروه سیاسی امیدنیوزسید محمود علیزاده طباطبایی در جریان محاکمه دستگیرشدگان فتنه پس از انتخابات ۲۲ خرداد ۱۳۸۸وکالت برخی متهمین مانند محمد عطریانفر، شاپور کاظمی، کامبیز نوروزی، سعید لیلاز و همچنین میر حسین موسوی را در پرونده شکایت وی از روزنامه جوان بر عهده داشت.

او همچنین اخیرا وکالت مهدی هاشمی فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی و روزنامه شرق در جریان تعطیلی این روزنامه بواسطه چاپ یک کاریکاتور از هادی حیدری و وکالت عبدالحسین هراتی را به عهده گرفته است. همچنین وکالت حسین موسویان در پرونده اتهام جاسوسی به موسویان در رسانه‌های عمومی، که توسط فاطمه رجبی عنوان شده بود برعهده داشت. در خرداد ۹۲، دادستان تهران به عنوان مدعی‌العموم و معاون وی به عنوان شاکی خصوصی از علیزاده‌طباطبایی به اتهام انتشار مطالب خلاف واقع، نشر اکاذیب و شایعات به قصد تشویش اذهان عمومی و افترا شکایت کردند. علیزاده طباطبایی همچنین وکیل پیشین پروندهٔ غنچه قوامی بود.

تحصیلات:

فوق‌لیسانس الکترونیک هوایی از دانشگاه هوایی در سال ۱۳۵۳

لیسانس اقتصاد از دانشگاه علامه طباطبایی ۱۳۵۶

لیسانس حقوق از دانشگاه شهید بهشتی ۱۳۶۱

فوق‌لیسانس حقوق در سال ۱۳۷۲

دانشجوی دکترای حقوق

سوابق اجرایی و اجتماعی:

از همافران نیروی هوایی و مسوول انجمن اسلامی نیروی هوایی و مسوول مجله(صف)

مدیرکل امور عمومی و دفاعی سازمان برنامه و بودجه

معاون طرح و برنامه سازمان تعزیرات

وکیل پایه یک دادگستری

نماینده رییس جمهور در ستاد مبارزه با مواد مخدر

فعالیت‌های سیاسی و مبارزاتی از سال ۱۳۵۰

فعالیت‌ در انجمن اسلامی مدرسه عالی بازرگانی

فعالیت در انجمن استادان دانشگاه شهید بهشتی

سازماندهی مبارزات در نیروی هوایی در سال ۱۳۵۶ که سرانجام به رژه باشکوه روز ۱۹ بهمن در حضور حضرت امام(ره) منجر شد

تشکیل کمیته استقبال از امام خمینی(ره)

او جزو وکلایی به شمار میرود که وکالت فهرستی از پرونده های افراد مشهور سیاسی و اقتصادی و یا منتسب به آنها را به عهده دارد. طباطبایی راد هم وکالت افراد مشهور را به عهده میگیرد و هم در رسانهای کردن و اطلاع رسانی درباره این پرونده بسیار فعال عمل میکند. او در حال حاضر وکالت برخی پرونده های خانواده هاشمی رفسنجانی را به عهده دارد و به صورت همزمان وکالت بسیاری از چهره های مشهور را به عهده گرفته است.

برخی پرونده‌های مشهورعلیزاده طباطبایی

خانواده رفسنجانی:پرونده های فاطمه و مهدی رفسنجانی همه در دستان این وکیل است و به همین دلیل او به عنوان وکیل خانوادگی رفسنجانی ها شهره شده است. فاطمه هاشمی به شش ماه حبس تعلیقی محکوم شده که در حال حاضر این پرونده در مرحله درخواست بررسی تجدید نظر است. پرونده مهدی هاشمی مورد دیگری است که وکالت آن به عهده محمود علیزاده طباطبایی گذاشته شده و فعلا جلسات بررسی پرونده در حال برگزاری است و دادگاه آن همچنان ادامه دارد.

شهرام جزایری:این متهم اقتصادی از دیگر چهره های سرشناس موکلهای علیزاده طباطبایی به شمار میرود. جزایری به ۱۱ سال حبس تعزیری، رد مبلغ ۴۸ میلیون و ۶۰۰ هزار و ۱۸۵ دلار آمریکا به بانک ملی ایران و صندوق ضمانت صادرات، پرداخت جزای نقدی معادل دو برابر این مبلغ ۹۷ میلیون و ۲۰۰ هزار و ۳۷۰ دلار آمریکا محکوم شد. ماه گذشته همه این محکومیتها به پایان رسید و جزایری از زندان آزاد شد. جزایری پس از آزادی در توصیف وکیل خودش به روزنامه شرق گفته بود: آقای طباطبایی با قلبش از من دفاع کرد. همه آدمهایی مثل من یا بابک زنجانی نیاز دارند که آدمهایی که ازشان دفاع میکنند با قلبشان از آنها دفاع کنند نه با پولی که به آنها میدهند.

چند پرونده مشهور دیگر:وکالت چهره های سرشناس مختلفی مانند عطریانفر، سعید لیالز، روزنامه شرق و… به عهده علیزاده طباطبایی بوده و در حال حاضر هم وکیل پرونده غنچه قوامی است.

ارسال نظر

پربیننده ترین