|
|
کدخبر: ۱۷۹۵۸۱

قالیباف در اهواز

دکتر محمد باقر قالیباف امروز به خوزستان رفته در جمع پر شور هوادارانش به ایراد سخن پرداخت:: دولت شما به پایان خواهد رسید و سایت کارانه بالا می آید؛ اگر به فکر مردم بودید در این چهارسال کار ایجاد می کردید. قالیباف در جمع مردم اهواز: به مردم که می رسد می‌گویند؛ پول نداریم، نمی‌شود، نمی توانیم. ما به آنها می گوییم کسی که پول ندارد، نمی تواند و نمی شود باید دولت را ترک کند

به گزارش امید نیوزدکتر محمد باقرقالیبافکاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به اهواز رفته در مسجد ارشاد و میان جمع پرشور هوادارانش دولت را به شدت به انتقاد بست و گفت این دولت باید برود و یک دولت کاراتر جایگزین شود.

قالیباف: مردم چنین کشوری با چنین امکانات و جوانانی چرا باید در این سرزمین زرخیز ولی فقیر و کم درآمد زندگی کنند

صحبت امروز ما این است که چرا خوزستان باید در این وضعیت باشد؟ خوزستان که دین خود را با فرزندان خودش از همه طوایف و عشایر ادا کرد و مردمش توانستند اینگونه افتخار بیافرینند.

امروز کشور ما کشور ثروتمندی است و خوزستان نیز در کشاورزی، تولید، نفت و گاز زرخیز است اما چرا مردم نه تنها در خوزستان بلکه درسراسر کشور باید با این مشکلات روبرو باشند.

مردم چنین کشوری با چنین امکانات و جوانانی چرا باید در این سرزمین زرخیز ولی فقیر و کم درآمد زندگی کنند؟

یکی از دلایلی که مردم با وجود امکانات سرزمین شان در چنین شرایطی زندگی می کنند این است که مدیریت در مجموعه قوه مجریه دچار اشکال است.

یک نمونه آن را در جمعه قبل دیدیم. گفتم که صد ها نمونه از این نمونه ها وجود دارد. آنهایی که در مسند قدرت هستند آلوده به این بحثشدند و به جای اینکه اجازه دهند مردم در صحنه اقتصاد حضور پیدا کنند این فرصت را در اختیار افراد خاص می گذارند و این به مشکل امروز جامعه ما تبدیل شده است.

در این سال ها در قالب طرح جهادی به همه روستاهای دوران دفاع مقدس و مناطق حاشیه اهواز سر زدم، این حاشیه اهواز امروز خودش از اهواز قدیم بزرگ تر شده و مردم اینجا حضور دارند.

مردم می بینند لوله های نفت و گاز از زیر پای آنها عبور می کند اما آنها آّب خوردن ندارند. مردم می بینند اگر قانونی هم تصویب می شود که سهم چند درصدی را برای مردم مناطق نفت خیز در اختیار بگذارند در عمل حداقل آن پول را می دهند.

به مردم خوزستان ظلم مضاعف هم شده است، حتی میزان مالیاتی که از مردم خوزستان می گیرند بیش از خدمتی است که در بودجه های عمرانی به این مردم می دهند، آیا این سزاوار مردم است؟

تا زمانی که اینها وجود دارند هرگز مشکل اقتصادی و بیکاری مردم حل نخواهد شد. زیرا این افراد با قدرت و با کسانی که در مسند قدرت هستند، پیوند خورده اند.


قالیباف در جمع مردم اهواز: اینجا محل تولید نفت و گاز است. اینجا مهد کشاورزی است اما کمتر خانه ای است که در خانه زده شود اما بیکار در خانه نباشد.

قالیباف در جمع مردم اهواز: هرگز ملت ایران را از تهدید و جنگ نترسانید و به ملت توهین نکنید.

قالیباف در اهواز: شما دیدید که من سایت سامانه کارانه را بالا آوردم، اما همین دولت شکایت کرد و پیگیری کرد و دستور توقف این سایت را دادند.
قالیباف در جمع مردم اهواز: درد و تهدید مردم بحران های اقتصادی است اما برای فرار از پاسخگویی به سمت حرف‌های می روند که موضوع کشور نیست.


قالیباف در جمع مردم اهواز: دولت شما به پایان خواهد رسید و سایت کارانه بالا می آید؛ اگر به فکر مردم بودید در این چهارسال کار ایجاد می کردید.
قالیباف در جمع مردم اهواز: به مردم که می رسد می‌گویند؛ پول نداریم، نمی‌شود، نمی توانیم. ما به آنها می گوییم کسی که پول ندارد، نمی تواند و نمی شود باید دولت را ترک کند

l

ارسال نظر