|
|
کدخبر: ۱۷۹۵۹۶

غلامحسین کرباسچی

چهره آقای قالیباف با کاغذهای در دستش در مناظره امروز من را یاد مناظره های سال ۸۸ و چهره احمدی نژاد انداخت. معلوم بود آقایان رئیسی و قالیباف به جای پرداختن به برنامه های خود و اداره کشور بسیار هماهنگ آمده اند تا مثل آقای احمدی نژاد درمناظره های سال ۸۸ عمل کنند. آقای قالیباف بر زمینی در مناظره متمرکز بود که معلوم نیست مبلغ آن در دوران خودش چقدر بوده است.

به گزارشگروه سیاسی امیدنیوزغلامحسین کرباسچی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانیستاد روحانیهم چنین گفت که: آقای رئیسی نیز بر مساله مبهمی سه بار علیهآقای روحانیتاکید کرد. در حالی که همه مان می دانیم وقتی قوه قضاییه بخواهد با مساله ای برخورد کند، هیچ نهادی از جمله قوه مجریه نمی تواند با آن مخالفتی داشته باشد. همانطور که قوه قضاییه بارها افراد مختلف را در وزارتخانه ها، اداره ها و حتی در ریاست جمهوری برای پاسخگویی فراخوانده است. به طور کلی این دو نامزد عملکرد تخریبی داشتند و این شیوه برخوردشان برای مردم ناشناخته نیست.

عباس عبدی روزنامه نگار و از چهره های اصلاح طلب نیز از جمله کسانی بود که عصر امروز به صورت همزمان مناظره ۶ کاندیدا را رصد و تحلیل می کرد. عبدی که در استودیو فرارو حضور یافته بود، تصریح کرد که از میان دو کاندیدای اصولگرایان، ابراهیم رئیسی ضعف جدی در داشتن دانش اقتصادی و حقوقی نشان داد و به فن مناظره هم آشنا نبود. در خصوص روش برخورد قالیباف نیز گفت که این گونه رفتارها و اتهام زنی ها نیز جواب نمی دهد

محورهای تحلیل عباس عبدی به شرح زیر است:

چون سیاست ایران حزبی نیست افراد اهمیت پیدا می کنندبه همین دلیل همرییسیمیگوید روحانی با احمدی نژاد مناظره کند.

این مناظره علیه دستگاه قضایی و کل سیستم عدالت کشور بود. به لحاظ اقتصادی هم هیچ چیزی نداشت چون که فقط آقای جهانگیری و آقای هاشمی طبا و کمی آقای روحانی با مسائل اقتصادی آشناست. آقای رئیسی قانون را هم نخوانده است. ایشان قانون هدفمندی را نمی دانست.

آقای رئیسی فن مناظره را هم بلد نبود. ایشان می گفت دولت فلان کار انجام داده است، اگر انجام داده شما اینجا چه کار می کنید؟

اتهاماتآقای قالیبافهم جواب نمی دهد. اینگونه رفتارها کلا جواب نمی دهد ممکن است بخشی از مردم خوششان بیاید اما به جایی نمی رسد.

ارسال نظر