|
|
کدخبر: ۱۷۹۶۱۰

قائم مقام وزیربهداشت با بیان اینکه دیگر زمان کلی گویی به سر آمده است گفت: نامزدهای انتخاباتی اگر طرح و برنامه ای دارند لازم است به صورت مکتوب منتشر کنند و در بزنگاه های سیاسی و انتخاباتی سیاسی کاری نکنند.

به گزارش امید نیوزاز وزارت بهداشت، ‌ ایرج حریرچی در پاسخ به اظهارات اخیر دکترمرندی و دکترسیم فروش؛ دو تن از اعضای ستاد تبلیغاتی سیدابراهیم رییسی درمورد طرح تحول سلامت وعملکرد وزارت بهداشت افزود: بهتراست این افراد به پشت سرهم نگاه کنند و گزارشی از وضعیت اسفناک مردم و مشکلات شدید بیماران در زمان تصدی خود و دوستان‌شان برحوزه بهداشت و درمان کشور ارائه کند؛ همچنین وضعیت شاخص های سلامت مردم خصوصا از لحاظ حفاظت مالی را پیش از شروع طرح تحول سلامت، به طور شفاف بیان کنند.
سخنگوی وزارت بهداشت افزود: «اگراین آقایان دغدغه سلامت مردم را دارند، چرا در بزنگاه‌هایی چون زمان انتخابات به سیاسی کردن مسائل این حوزه می‌پردازند».
دکترحریرچی با بیان این که میزان رضایت مردم ازعملکرد وزارت بهداشت و موج تشکر مردمی از طرح تحول سلامت پاسخ محکم و قاطعی به تعداد اندکی مخالف نظام سلامت است؛ تصریح کرد: برای برگزاری مناظره ای تخصصی در صدا و سیما اعلام آمادگی می کنیم تا حقایق و واقعیت های علمی و کارشناسی برای مردم عزیز ایران بیش از پیش روشن شود.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: طرح تحول سلامت درکمتر ازیک ماه بعد از ابلاغ سیاست های کلی سلامت آغاز شد و افتخار دولت یازدهم و وزارت بهداشت پایبندی و حرکت در راستای این سیاستها است؛ اما با کمال تاسف باید بگویم در دولت های گذشته بر خلاف نص صریح قانون برنامه چهارم و پنجم توسعه عمل شد و قبل از طرح تحول سلامت عمدتا از اهداف این دو برنامه و روح سیاستهای کلی سلامت فاصله گرفته شد.
وی اضافه کرد: از لحاظ شفافیت مالی نیز وزارت بهداشت در این دوره بارها مورد تشویق سازمانهای نظارتی داخلی قرار گرفته است. همچنین این وزارتخانه از لحاظ حرکت به سمت عدالت در سلامت نیز مورد تایید و تقدیر سازمانهای بین المللی مربوطه قرار گرفته است و با تلاش همکاران سلامت، شاهد ارتقای رتبه های حوزه پزشکی بوده ایم.
سخنگوی وزارت بهداشت از این دو عضو ستاد انتخاباتی رییسی خواست در صورتی که در گفتار خود صادق هستند دعوت وزارت بهداشت برای مناظره زنده را بپذیرند.

ارسال نظر