|
|
کدخبر: ۱۷۹۶۷۴

درخشش ملت ایران

وزیر کشور گفت: حسن روحانی با کسب با ۲۳ میلیون و ۵۴۹ هزار و ۶۱۶ رای به عنوان دوازدهمین رئیس جمهوری اسلامی ایران برگزیده شد.

به گزارش امید نیوز تقریبا از سحر روز سی ام اردیبهشت بود که خبر غیر رسمی پیروزی دکتر روحانی در فضای مجازی به گوش میخورد اما خبر های رسمی از رقابت جدی بین دو کاندیدا یعنی سید ابراهیم رئیسی و حسن روحانی بود. هر چه جلو میرفتیم خبر پیروزی روحانی قوت میگرفت. در همین حین بود که ساعت ۱۱ سخنگوی وزارت کشور به میان خبرنگاران آمد و از رای ۲۰ میلیونی روحانی تا آن لحظه و رای ۱۵ میلیونی رئیسی خبر داد و ابراز امیدواری کرد که وزیر کشور ساعت دو بعد از ظهر به صحنه بیاید آخرین و رسمی ترین نتیجه را ببرد تقریبا با این سخنان پیروزی دکتر روحانی قطعی شد. اما ساعت دو شد و انتظار ها به سر رسید و وزیر کشور به میان خبرنگاران آمد و پیروزی روحانی با حدود ۲۴ میلیون رای را اعلام نمود.

اما اینبار روحانی با رای بسیار بیشتر از گذشته رئیس جمهور ایران شده بود.

عبدالرضا رحمانی فضلی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: تا کنون نتایج ۹۹.۷ درصد شعبات اخذ شده و تقریبا نتیجه نهایی است که تعداد آرای ماخوذه ۴۱ میلیون و ۲۲۰ هزار ۱۳۱ رای است.

وی ادامه داد: حسن روحانی ۲۳ میلیون و ۵۴۹ هزار و ۶۱۶ رای اکثریت(۵۷ درصد) آرا را کسب کرده و پیروز انتخابات است

وزیر کشور یادآور شد: ابراهیم رئیسی نیز ۱۵ میلیون و ۷۸۶ هزار و ۴۴۹ رای -(۳۸.۵ درصد آرا) را کسب کرد.

رحمانی فضلی ادامه داد: سید مصطفی میرسلیم ۴۷۸ هزار و ۲۱۵ رای و سید مصطفی هاشمی طبا ۲۱۵ هزار و ۴۵۰ رای را کسب کردند.

وی همچنین گفت: به خاطر داشتن نعمت جمهوی اسلامی ایران و مردم سالاری حاکم بر آن خدا را شاکر هستیم که مردم عزیز در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران توفیق مشارکت در تعیین سرنوشت خودشان را پیدا کردند و در انتخاب های انجام شده تا کنون همواره با خلق حماسه ها و حضور پرشکوهشان صفحات زرینی را در تاریخ انقلاب اسلامی به یادگار گذاشتند.

وزیر کشور افزود: امروز نیز یکی از صفحات پرافتخار تاریخ مردم سالاری ایران رقم خورد و حماسه مردم ثبت شد.

رحمانی فضلی ادامه داد: ما انتخابات را با امنیت کامل و با شور و نشاط و ذوق مضاعفی که مردم داشتند، برگزار کردیم. دیروز در پای صندوق های رای به همه جهانیان نشان دادیم و یکبار دیگر اثبات کردیم که ما مدافع و حامی انقلاب اسلامی، متحد و منسجم و مصمم هستیم انقلاب اسلامی را در جهت اهداف آن که تقویت دین خدا و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و خدمت به مردم شریف ایران است ادامه دهیم.

وی از تمامی دست اندرکاران انتخابات در حوزه اجرا، نظارت، انتظامات و امنیت، تبلیغات، حوزه قضایی، مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان، سپاه و بسیج تشکر کرد.

وزیر کشور تاکید کرد: توانستیم به کمک همه نیروها، پیروزی مردم ایران را به گوش جهانیان برسانیم.

رحمانی فضلی ادامه داد: امیدوارم خداوند به همه ما توفیق بدهد که بتوانیم در برابر این اراده و حضور پرشکوه مردم، مطالبات، خواست آنها به اهدافی که مردم خوب ما دارند در حوزه اجرایی دوش به دوش یکدیگر و با پایان رقابت و شروع رفاقت ها همه هم وغم خود را برای حل مسایل مردم قرار دهیم.

وی افزود: لازم است به صورت ویژه از رهبر معظم انقلاب که در تمام مراحل انتخابات و ماه ها قبل از انتخابات همواره بر افزایش مشارکت، سلامت، قانونی بودن و امنیت انتخابات تاکید داشتند و تمام این مراحل ما را مورد لطف و حمایت خود قرار دادند، تشکر کنم.

وزیر کشور اظهار داشت: امیدوارم به لطف خداوند، توفیق لطف خود را مرهون درگاهش قرار دهد.

رحمانی فضلی همچنین در پاسخ به سوالی درباره اعلام نتایج انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: آرا در حال شمارش است و نتایج آن از طریف استانداری ها و فرمانداری ها اعلام می شود.

ارسال نظر