|
|
کدخبر: ۱۷۹۸۶۵

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: اقدام ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی نشان داد که اینها حتی به موافقتنامه‌های نیم بند خودشان هم پایبند نیستند.

کاظم جلالی نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، ‌ با اشاره به اقدام اخیر ترامپ مبنی بر ادعای پایتختی قدس برای رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: یکی از مهمترین اشتباهاتی که در تاریخ ایالات متحده آمریکا توسط رئیس جمهور آن کشور اتفاق افتاد همین به رسمیت شناختن پایتخت رژیم جعلی صهیونیستی در قبله اول مسلمانان و شهر بیت‌المقدس است.

وی افزود: بیت‌المقدس شهری است که منشا ادیان مختلف بوده و خصوصا به عنوان قبله اول مسلمانان از یک ویژگی ممتاز و منحصر به فرد برای جامعه اسلامی برخوردار است.

عضو کمیسیون ملی و امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین تصریح کرد: من فکر می‌کنم که این یک تصمیم کاملا اشتباه است و همانگونه که گفته شد کسانی که تا دیروز به روند صلح، خوش‌بین بودند و تصور می‌کردند که با رژیم اسرائیل می‌توانند به صلح برسند به سخن امام بزرگوارمان بازگشتند که فرمودند رژیم صهیونیستی یک غده سرطانی است و با وجود اسرائیل دنیا روی صلح و آرامش را نخواهد دید.

*اقدام ترامپ نشان داد که اینها حتی به موافقتنامه‌های نیم بند خودشان هم پایبند نیستند

وی بر همین اساس اضافه کرد: با این اقدام آمریکا نشان داده شد که اینها حتی به موافقتنامه‌های نیم بند خودشان هم پایبند نیستند و زیاده‌خواهی آنها در حدی است که هیچگاه در مقابل مردم فلسطین و در مقابل جامعه اسلامی کوتاه نخواهند آمد.

«زمانی که اراده ‌آنها در زیاده‌خواهی‌‌شان دیده می‌شود باید از کشورهای اسلامی و خصوصا دولت‌های اسلامی تعجب کنیم که چگونه است آنها حرکتی از خود نشان نمی‌دهند و حتی انسان متعجب می‌شود از اینکه مقامات صهیونیستی اعلام کنند که قبلا آقای ترامپ هماهنگی‌هایی را با کشورهای عربی و اسلامی انجام داده است که اگر این باشد یک فاجعه بزرگ برای جامعه اسلامی است اگر چه ما به اراده امت اسلامی و مردم مسلمان اعتقاد داریم و مطمئن هستیم آنها در مقابل چنین جنایتی سکوت نخواهند کرد.»

*برگزاری نشست بین‌المجالس اسلامی با محوریت حمایت از قدس شریف؛ دی ماه امسال

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره موضوع ایران در قبال این اقدام خاطرنشان کرد: همانگونه که می‌دانید ما در ماه آینده(دی ماه سال جاری) نشست بین‌المجالس اسلامی را در تهران برگزار خواهیم کرد و طبیعی است که با توجه به فضای جدید بوجود آمده شعار این اجلاس هم شعار قدس و آزادی قدس خواهد بود که روسای مجالس کشورهای اسلامی در آن شرکت خواهند کرد.

جلالی در ادامه با اعلام اینکه نمایندگان در حال حاضر در حال امضای بیانیه‌ای در محکومیت به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به پایتختی رژیم صهیونیستی از سوی ترامپ هستند که هفته آینده در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد، گفت: من فکر می‌کنم این از جمله موضوعاتی است که مجلس شورای اسلامی و همه نمایندگان نسبت به آن واکنش و اعتراض داشته باشند.

*مجلس و کمیسیون امنیت ملی به زیاده‌خواهی آمریکا واکنش نشان می‌دهد

وی افزود: من فکر نمی‌کنم حتی یک نماینده‌ داشته باشیم که نسبت به این موضوع اعتراضی نداشته باشد، همه نمایندگان در این موضوع در کنار هم هستند و شما دیدید که همه روزنامه‌ها هم درباره مساله فلسطین یک صدایی در موضوع ایستادگی و مقاومت فلسطین داشتند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برهمین اساس اضافه کرد: این نشان می‌دهد که خوشبختانه علی‌رغم اختلاف‌ سلیقه‌هایی که در داخل کشور وجود دارد - که البته طبیعی هم هست - اما در موضوعات اصلی و اساسی که خط قرمزهای نظام دینی و اسلامی ما است همه برای آن و در کنار آن هستیم و مساله فلسطین و قدس شریف از آن مسائلی است که همه در کنار هم هستیم.

ارسال نظر