|
|
کدخبر: ۱۸۰۳۳۸

تهران- ایرنا- ' فرانک والتر اشتاین مایر' رئیس جمهوری آلمان گفت: پایان بحران سوریه بدون بهبود روابط آمریکا و روسیه، شانسی برای موفقیت ندارد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از خبرگزاری اسپوتنیک، اشتاین مایر در گفت و گو با روزنامه آلمانی بیلد افزود: بدون مشارکت کشورهای همسایه در منطقه خاورمیانه در نهایت اتفاقی نخواهد افتاد اما بدون آمریکا و روسیه روندی آغاز نخواهد شد. ابرقدرت ها مسئولیت بزرگی دارند. لازم است اولین گام برداشته شود.
وی همچنین گفت: «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه و «دونالد ترامپ» همتای آمریکایی اش تعهداتی در جهان دارند. اگر واشنگتن و مسکو راه هایی را برای کاستن از اختلافات شان درباره سوریه نیابند، احتمال بهبود اوضاع در سوریه صفر خواهد بود.
اشتاین مایر افزود: امروز برای اولین بار در جنگ هفت ساله در سوریه، تهدیدی جدی درباره رویارویی مستقیم بین سامانه های تسلیحاتی آمریکا و روسیه در خاک سوریه وجود دارد.
اسپوتنیک نوشت: آمریکا، فرانسه و انگلیس بامداد شنبه تعدادی از اهداف در سوریه را به بهانه حمله شیمیایی در حومه شهر دوما هدف قرار دادند.
این خبرگزاری به نقل از وزارت دفاع روسیه افزود: سه کشور آمریکا، فرانسه و انگلیس بیش از 100 موشک زمین به هوا و کروز را که عمدتا از سوی سامانه دفاع هوایی سوریه سرنگون شدند، شلیک کردند.
کشورهای غربی «بشار اسد» رئیس جهوری سوریه را به حمله شیمیایی در دوما متهم می کنند؛ اتهامی که رئیس جمهوری سوریه آن را ردکرده است. وی از کارشناسان سازمان منع سلاح های شیمیایی (OPCW) برای تحقیقات درباره گزارش ها درخصوص حمله به سوریه دعوت کرده است.
«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه روز شنبه گفت حملات ناقض هنجارها و اصول قوانین بین المللی بوده است.
به گزارش ایرنا، آمریکا بامداد شنبه 105 موشک با همکاری انگلیس و فرانسه به خاک سوریه شلیک کرد که 71 فروند آن را سامانه دفاع هوایی دمشق بلافاصله رهگیری و منهدم کرد.
سامانه های ضد هوایی سوریه با موشک های متجاوزان آمریکایی در دمشق و حمص سوریه مقابله کردند.
«آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان روز پنجشنبه و قبل از حمله به سوریه گفته بود آلمان از ارسال این پیام روشن که کاربرد سلاح های شیمیایی غیر قابل قبول است، حمایت می کند اما در عین حال تاکید کرد که آلمان در اقدام نظامی مشارکت نمی کند.
اروپام**9158**1485

ارسال نظر

پربیننده ترین