|
|
کدخبر: ۱۸۰۷۶۵

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: لازم است استفاده مناسبی از ظرفیت دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در وضعیت فعلی انجام شود و ما باید در جهت مذاکره برای اخذ تضمین های لازم از اروپایی ها برای ادامه برجام، حرکت کنیم.

به گزارش ایسنا،‌ محمدرضا باهنر در نشست پیش کنگره سیزدهم جامعه اسلامی مهندسین که با حضور دبیران استانی و اعضای شورای مرکزی این تشکل سیاسی اصولگرا برگزار شد، با اشاره به برگزاری اهداف برگزاری این نشست، گفت: سیزدهمین کنگره جامعه اسلامی مهندسین در روز هفتم تیرماه در تهران برگزار می‌شود.

وی همچنین با اشاره به خروج آمریکا از برجام، گفت: سیاست راهبردی آمریکا این است که جنگ نیابتی را در خاورمیانه به هر شکلی ادامه دهد تا آتش درگیری در منطقه تشدید شود و این هدف فقط در راستای منافع سیاسی این کشور نیست بلکه همسویی کامل با منافع اقتصادی آمریکا دارد تا با گران شدن نفت در دنیا بتواند با استفاده از منابع نفتی‌اش، کشورهای رقیب و مصرف کننده نفت را زمین‌گیر کند.

وی افزود: لازم است استفاده مناسبی از ظرفیت دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در وضعیت فعلی انجام شود و ما باید در جهت مذاکره برای اخذ تضمین های لازم از اروپایی ها برای ادامه برجام، حرکت کنیم.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در پایان تاکید کرد: ما با روشن کردن این سیاست آمریکا در جهان، می توانیم با رایزنی های دیپلماتیک، جبهه ای از کشورهای اروپایی، روسیه، چین، هند، ژاپن و سایرین را علیه سیاست های سیاسی و اقتصادی آمریکا در دنیا ایجاد کنیم.

ارسال نظر