|
|
کدخبر: ۱۸۰۸۳۳

اصغر فخریه‌کاشان معاون مستعفی وزیر راه می گوید مردم نباید نگران باشند، باید گفت مردم نگران نیستند زیرا در طول این سالها با تمام توان مقابل دشمنی آمریکایی ها و تمام تحریم ها ایستاده اند اما سوال اینجاست ما در برجام چه امتیازاتی دادیم و الان چه چیزی نصیبمان شده است؟

گروه سیاسی- اصغر فخریه‌کاشان معاون مستعفی وزیر راه که حالا به عنوان مشاور وزیر مشغول فعالیت است گفته بعد از آمدن ترامپ فضا تغییر کرد. ترامپ سیاستی مبنی بر بلاتکلیف نگه‌داشتن ایران و ایران‌هراسی را دنبال می‌کرد و درنتیجه شرکت‌ها را در وضعیتی قرار داد که بسیاری برای تصمیم‌گیری منتظر می‌ماندند. بعضا هم تامین پیش‌پرداخت‌های هواپیماها به خاطر برخی مسایل داخلی در رابطه با مشخص کردن منابع با تاخیر مواجه شد. همه این‌ها دست به دست هم داد و تغییراتی را در برنامه تحویل هواپیماها ایجاد کرد.
به گزارش افکارنیوز ، وی می‌افزاید: مردم نباید نگران باشند وتعجب کنند. ما در 40 سال گذشته با انواع تحریم‌ها روبرو بودیم، اما کشور از پس آن‌ها برآمده است. طبیعتا تحمل این تحریم‌ها سخت است. اما در عوض ما از این فرصت‌ استفاده کرده و ظرفیت داخلی را تقویت می‌کنیم.
من شک ندارم که اگر در آینده مشکلی در تامین قطعات بوجود آید، مثل صنعت‌نفت و صنعت حمل‌ونقل ریلی به سازندگان داخلی روی می‌آوریم که البته با استانداردهای بین‌المللی قادر به تامین نیاز ما خواهند بود.
نکته مهم اینجاست که فخریه کاشان می گوید مردم نباید نگران باشند، باید گفت مردم نگران نیستند زیرا در طول این سالها با تمام توان مقابل دشمنی آمریکایی ها و تمام تحریم ها ایستاده اند اما سوال اینجاست ما در برجام چه امتیازاتی دادیم و الان چه چیزی نصیبمان شده است؟
از سوی دیگر عده ای بودند که در حمایت از مذاکرات با آمریکا درباره برجام می گفتند که اگر برجام امضا شود وضع اقتصادی خوب می شود اما پس از بیش ا دو سا از امضای برجام و حالا که آمریکا خارج شد چه نصیبمان شده است؟
هواپیماهایی که قرار بود بگیریم به کجا رسید؟ رهبر معظم انقلاب بارها بر بد عهدی آمریکایی ها تاکید کردند آیا در مبادلاتی مانند همین خرید هخواپیما نباید تضمینی وجود داشته باشد که حالا که آمریکا از برجام خارج شده به مشکل نخوریم.
از ابتدا هم بسیاری از دلسوزان کشور تاکید بر استفاده و تکیه بر ظرفیت داخلی داشتند اما برخی ها در کشور تمام فکر و ذهنشان مراوده و گفت و گو با غربی ها بود و حالا برجام به هیچ رسیده است.
گفتنی است بر اساس گزارش رجانیوز در سوابق اصغر فخریه کاشان آمده که وی در بانک مرکزی کابینه بنی صدر به سمت معاون امور مالی و اداری بانک مرکزی، منصوب شده بود. سپس به «انگلستان» رفت و روزنامه ها چنین مطرح کردند که «اصغر کاشان» برای ادامه تحصیل به این کشور عزیمت کرده است. پس از بازگشت، توسط حسین عادلی رئیس کل اسبق بانک مرکزی از تاریخ 20 تیرماه سال 69 تا اول دی ماه سال ۷۲، به عنوان معاونت ارزی و عضو هیئت عامل بانک مرکزی منصوب شد. اصغر فخریه کاشان به ناگهان، در اواسط آذر ماه 73 به دلایل نامعلومی بازداشت و در اوایل دی ماه همان سال آزاد می شود. در سال 1380 وی به همراه اکبر ترکان، بهزاد نبوی و مسعود کرباسیان که همه چهره های غیرنفتی بودند، اعضای هیئت مدیره شرکت جنجالی پترو پارس را تشکیل می دادند.
وی در تاریخ 26 بهمن 92 در حکمی از سوی عباس آخوندی، به عنوان مشاور وزیر و رئیس شورای هماهنگی و سیاست گذاری تأمین مالی خارجی پروژه های وزارت راه و شهرسازی منصوب شد.»
پس از آن که معاون وزیر راه شده بود چندی پیش استعفا و حالا به عنوان مشاور وزیر مشغول کار است.

ارسال نظر