|
|
کدخبر: ۱۸۱۳

دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه با بیان اینکه وضعیت نهاده در بازار با توجه به بلاتکلیفی ارز مرجع و مبادله‌ای متلاطم است، گفت: در این شرایط چرخش نهاده در بازار کند شده و افزایش قیمت‌ها از جمله برای ذرت و سویا به گوش می‌رسد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، حسین مهربانی یگانه در مورد وضعیت جوجه ریزی با توجه به مسائلی که برای تأمین نهاده وجود دارد، اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت جوجه ریزی مناسب است، اما بازار نهاده‌ها با توجه به مسائلی که برای ارز مرجع رخ داد، متلاطم است. همچنین علی رغم اینکه در بنادر نهاده از جمله سویا و ذرت وجود دارد ولی به دلیل بلاتکلیفی وضعیت ارز، وارد‌کنندگان سردرگم هستند.

وی با اشاره به اینکه وارد کنندگان نمی‌دانند ارز مرجع یا مبادله‌ای به آنها تعلق می‌گیرد و یا چگونه باید بازار را تنظیم کنند، با اعلام اینکه چرخش کالا در بازار کند شده است، گفت: قیمت‌ها با توجه به این مسائل در حال افزایش است به نحوی که برای سویا نرخ ۱۶۰۰ تومان و ذرت ۱۰۰۰ تومان به گوش می‌رسد، بنابراین تولید کنندگان دچار استرس شده‌اند.

دبیر انجمن جوجه یکروزه با تأکید بر اینکه در حال حاضر وضعیت جوجه ریزی مناسب است ولی این بستگی به تأمین خوراک دارد، خاطر نشان کرد: برخی از واحد‌ها برای ۵،۱۰ و یا ۲۰ روز ذخیره دارند بنابراین هر واحدی میزان ذخیره آنها متفاوت است اما نمی توان ذرت و سویا را مانند برخی از اقلام ۵ ماه ذخیره کرد بر این اساس زمان آن محدود است.

مهربانی در پایان تصریح کرد: بر اساس پیش بینی‌ها ماهانه ۹۵ میلیون جوجه گوشتی در مزارع ریخته می‌شود که البته وسلیه‌ای برای تحقق یا عدم تحقق این پیش بینی وجود ندارد و تنها بر اساس جوجه مادر پیش بینی می‌کنیم.

ارسال نظر