|
|
کدخبر: ۱۸۱۳۳۴

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس درباره لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) براساس تدابیر رهبر معظم انقلاب عمل می کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی لاریجانی روز پنجشنبه در حاشیه نشست شورای عالی استان ها در جمع خبرنگاران درباره سرنوشت لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم(CFT) بعد از بیانات دیروز رهبر معظم انقلاب افزود: به طور حتم این موضوع را با رهبری مطرح کرده و نظر ایشان را جویا می شویم و براساس آن در مجلس عمل می کنیم.
وی در ادامه با بیان اینکه شورای عالی استان ها علاقمند به خدمت به مردم اند و پیشنهادهایی برای ارتقاء جایگاه شورای عالی داشته اند، اضافه کرد: مقرر شده این شورا ارتباط تنگاتنگی با مجلس شورای اسلامی داشته باشد تا طرح ها و لوایح مورد نیاز شوراهای شهر و روستا بتواند با سرعت بیشتری در مجلس بررسی شود.
لاریجانی درباره منابع پایدار شهرداری ها نیز اظهار داشت: در این جلسه پیشنهادهایی درباره این موضوع مطرح و مقرر شد سازوکاری برای تامین منابع تعیین شود.
وی افزود: این موضوع که سپهر مدیریتی شوراها علاوه بر شهرداری ها به قسمت های دیگر نیز گسترده شود نیاز به قانونگذاری و تفسیر قانون از سوی شورای نگهبان دارد.
وی همچنین درباره قانون مدیریت یکپارچه نیز گفت طرح نظام یکپارچه مدیریتی در مجلس مطرح بوده و در کمیسیون در حال بررسی است؛ اما به دلیل تفسیرهای مختلف، در روند آن تاخیر صورت گرفته است.
به گفته رئیس مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان درباره جایگاه وزیران تفسیر متفاوتی دارد که نمی توان نظام جامعی برای حوزه های مدیریت شوراها ایجاد کرد، اما امکان آن در حوزه شهرداری ها وجود دارد.
لاریجانی ادامه داد: انگیزه برای شکستن تمرکز دیوانی و حرکت به سمت مدیریت استانی وجود دارد که مفید بوده و راهکار آن این است که به طور موقت با سازوکاری، قدرت شوراها را در استان ها و شهرها گسترش دهیم و نتیجه را بررسی کنیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسشی درباره مسابقه شب گذشته فوتبال ایران و اسپانیا، برای فوتبالیست های کشورمان آرزوی موفقیت کرد.

ارسال نظر