|
|
کدخبر: ۱۸۱۵

مالک صهیونیست کمپانی کیف و کفش «آریانا» ضمن حمله به اکبر عبدی به دلیل حمایت از مواضع ضدصهیونیستی رئیس‌جمهور، به زعم خود از وی خواست دمی هم هنرمندانه زندگی کند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از فارس، سایت ندای انقلاب نوشت: همزمان با برگزاری مراسم تجلیل از فرهیختگان و هنرمندان در تالار وحدت تهران که در روز ۳۱ خرداد ماه برگزار شد، اکبر عبدی از هنرمندان سرشناس کشورمان که یکی از برادرانش در ایام دفاع مقدس به درجه رفیع شهادت نائل آمده است، طی سخنانی در حمایت از مواضع ضد صهیونیستی دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور گفت: «یک خورده جیگرم خنک شده بود(آقای دکتر) به این جهودها چیز کرده بود، آدم جیگر داریه، اینکه برود توی خونه جهودها یعنی توی سازمان ملل(آن حرف‌ها را علیه صهیونیست‌ها بزند) حالا همشون هم بد نیستند، ما بعضی‌هایشان را میگیم، این زبل‌هایی که رفتند زمین خریدند در فلسطین، مثلا طرف می‌خواسته ویلایش را بفروشه و اینها رفته‌اند آشپزخانه و مسترابش را خریده‌اند، می‌خواهند از توی حال هم رد شوند و می‌گند پولش را داده‌ایم.

می‌گند بیچاره بابا‌های ما را بردید آب‌شنگولی دادید و یک امضاء گرفتید، نگید(این حرف‌ها را)، بعد اونوقت شما که می‌خواستید بخرید، نفهمیدید آشپزخانه و مستراح جزو خونه‌ست، خود خونه را باید خرید و… این جوریه ماجرا.»

درپی سخنان طنزگونه اکبر عبدی در حمایت از مواضع ضد صهیونیستی رئیس جمهور که با تایید حضار در تالار وحدت تهران همراه بود، الهام یعقوبیان، مالک صهیونیست کمپانی کیف و کفش آریانا با انتشار نامه‌ای در وبلاگش ضمن حمله به این هنرمند کشورمان به زعم خود از او خواست دمی هم هنرمندانه زندگی کند!

در نامه این صهیونیست ایرانی چنین آمده است: «آقای اکبر عبدی! شما یک هنرمندی. هنرمندی که حداقل برای هم نسل‌های من در دوران جنگ و دلهره، با نقش آفرینی در نمایش های تلویزیونی برای کودکان و نوجوانان خاطرات شیرین ساختی و به دلهای ماتم زده ی هم میهنانت لبخند هدیه دادی.

شما را از «محله ی برو بیا» شناختیم، با «باز مدرسه ام دیر شد» دنبالتان کردیم تا به «آدم برفی» رسیدیم. همان فیلمی که در صف دیدن آن، از عوامل چماق به دست ده نمکی کتک خوردیم. باز آمدیم تا شما را با بازی در «اخراجی ها» یی پیدا کردیم که دست ساخت همان ده نمکی بود. بی پرده بگویم، شما را با تمام چرخش هایتان پی گرفتیم.

آقای عبدی! هنرمند به همه تعلق دارد، مرز نمی شناسد. او نقش مهمی در جامعه بازی می کند. نمی گویم وظیفه ی هنرمند روشنگری است اما فرهنگ ساز بودن هنرمندان، بخصوص بازیگران را در یک جامعه نمی توان کتمان کرد و به همین دلیل، آنها انتظاراتی را با خود به همراه می آورند.

شما اخیرا در مراسم تجلیل از فرهیختگان و هنرمندان در تالار «وحدت» در میان صحبت هایتان با استفاده از واژه ی تحقیر آمیز «جود»(جهود) به جمعیتی از هم میهنانتان آگاهانه یا نا آگاهنه توهین کردید و خاطر بسیاری را آزردید.

می خواستم از شما بپرسم، آیا می دانید فیلم «ای ایران» که شما به خاطر نقش آفرینی در آن خود را لایق سیمرغ بلورین می دانستی ساخته ی یکی از همان هایست که شما با لحن تحقیر آمیز خطابشان کردید؟ آیا خبر دارید فیلم های اجاره نشین ها، از پرفروش‌ترین فیلم های دهه نخست بعد از انقلاب و فیلم هنرپیشه از دیگر فیلم های شما از ساخته های همو، هارون یشایایی است؟

شما که هنرمندی و احتمالا هنردوست، تا به حال نام مرتضی خان نی داوود، یونس دردشتی، سلیمان روح افزا، موسی خان کاشی را شنیده اید؟ کسانی که در زنده نگاه داشتن موسیقی اصیل ایرانی نقش مهمی داشتند. نام مشفق همدانی را چه طور؟ می دانستید که آنها هم یهودی اند؟

جناب عبدی، یک عمرهنرمندانه بازی کردید، دمی هم هنرمندانه زندگی کن!»

شایان ذکر است درپی سخنان ۱۶ تیر رئیس جمهور مبنی بر اینکه با طرح نفی واقعه ساختگی هولوکاست ستون فقرات نظام سرمایه‌داری متلاشی شده است؛ هارون یشایایی، رئیس سابق انجمن کلیمیان که الهام یعقوبیان از دست‌پروردگان دوران مسئولیت اوست با انتشار یادداشتی در روزنامه اصلاح‌طلب شرق ضمن انتقاد از رئیس جمهور به خاطر نفی هولوکاست این موضوع را باعثتطهیر فاشیسم دانست!

* الهام یعقوبیان کیست؟

الهام یعقوبیان یهودی‌زاده‌ای صهیونیست است که در فروردین سال ۱۳۵۱ در تهران متولد شد و دوران تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در مدرسه یهودیان ایرانی موسوم به اتفاق گذراند و در سال ۱۳۷۳ موفق به دریافت مدرک کارشناسی در رشته مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه آزاد واحد تهران شد.

از آنجایی که یعقوبیان از ابتدای نوجوانی با انجمن کلیمیان تهران مرتبط بود و از سوی این انجمن هدایت و حمایت می‌شد در سن ۱۶ سالگی موفق به انتشار اولین کتاب رمان خود تحت عنوان دریای خاموش توسط نشر میعاد شد.

این صهیونیست مقیم امریکا در تابستان سال ۱۳۶۹، دومین اثر خود تحت عنوان تند باد سرنوشت را به رشته تحریر در آورد که به زعم خودش بیانگر نگاه‌ها، رویاها و نیز دغدغه‌های نسلی از جوانان ایران است که تقدیر خود را ناخواسته با تند بادی از ارزش‌های اجتماعی و پیشامدهای نابهنگام خانوادگی عجین شده می‌یابند!

وی در سال ۱۳۷۷ سومین کتاب رمان خود بنام اشک شمع را توسط نشر البرز به زیر چاپ برد که موضوع آن نیز به زعم خودش بررسی دغدغه‌های خانوادگی و مشکلات اجتماعی نسل جوان ایرانی و نقد برخی از رسوم نادرست اجتماعی، نداشتن حقوق انسانی توسط زنان و معضلات طلاق بوده است!

این نویسنده صهیونیست در اوایل دهه ۷۰ شمسی به عضویت رسمی انجمن کلیمیان تهران درآمد و فعالیت خود را در کمیته فرهنگی این انجمن شروع کرد، طوری که در فروردین ماه سال ۱۳۷۸ و دوران حاکمیت دولت اصلاحات با همکاری تعدادی از مسئولین و نویسندگان اقلیت یهود موفق به انتشار مجله افق بینا ارگان رسمی انجمن کلیمیان شد و برای مدتی نیز سر دبیری این نشریه را بر عهده گرفت.

* الهام یعقوبیان در راه اسرائیل

الهام یعقوبیان که همانند برخی از یهودیان داعیه ارض موعود را در سر می‌پروراند، در اواخر سال ۱۹۹۸ میلادی(۱۳۷۷ شمسی) برای اولین بار راهی سرزمین‌های فلسطین اشغالی شده و پس از دیدار با برخی از دست‌اندرکاران و مسئولین رژیم صهیونیستی به ویژه سرویس‌ امنیتی این رژیم به همراه تعدادی از یهودیان حامی صهیونیسم و عناصر سلطنت‌طلب به عضویت سازمان ایرانیان سکولار موسوم به مرز پُرگهر درآمده و بدین ترتیب فعالیت‌های خود را علیه جمهوری اسلامی آغاز کرد.

* آغاز ماموریت الهام یعقوبیان در امریکا

الهام یعقوبیان پس از دیدن آموزش‌های لازم و دریافت سرفصل‌های ماموریتش از طرف سرویس‌‌های امنیتی رژیم صهیونیستی، در اواخر سال ۱۹۹۹ میلادی عازم محل ماموریت جدید خود واقع در لس آنجلس امریکا شد و در اولین گام به عنوان مشاور و راهنمای مهاجرین در سازمان فدراسیون یهودیان آمریکا مشغول به کار شد.

وی پس از مدتی دامنه فعالیت‌های خود را با تداوم همکاری در سازمان ایرانیان سکولار موسوم بهمرز پُرگهر که باصطلاح در زمینه برقراری دموکراسی، حقوق بشر و حقوق زنان برای ایران فعالیت دارد، گسترش داد و این کار را از طریق ارائه مقالات اجتماعی و سیاسی به مجلات فارسی زبان لس آنجلس و به ویژه همکاری تنگاتنگ با نشریه شوفار دنبال نمود و علاوه بر آن با سفر به دیگر شهرهای امریکا و حضور در سمینارها و اجتماعات و ایراد سخنرانی و انجام مصاحبه درباره حقوق زنان ایرانی بر فضاسازی‌های خود علیه جمهوری اسلامی شدت بخشید.

با این حال، کار به همین جا ختم نشده و یعقوبیان که گویا برای سیاه‌نمایی علیه ایران موظف به دریافت و اجرای ماموریت‌های جدید از سوی دولتمردان امریکایی شده بود، در سال ۲۰۰۲ میلادی با جان مک کین از مدافعان حمله نظامی به ایران و رقیب انتخاباتی اوباما در سال ۲۰۰۸، در سال ۲۰۰۳ میلادی با براد شرمن عضو دمکرات کنگره امریکا، در سال ۲۰۰۴ میلادی با لورتا سانچز نماینده کنگره امریکا و از مدافعان گروهک منافقین و بالاخره در همان سال با کنت تیمرمن روزنامه نگار امریکایی و باصطلاح بنیانگذار بنیاد دموکراسی برای ایران ملاقات کرد و پس از آن به همراه تعدادی از یهودیان ایرانی مقیم امریکا اقدام به انتشار ماهنامه مرز پُرگهر با رویکرد ضد ایرانی کرده و خود سردبیری آن را برعهده گرفت.

دیدار یعقوبیان با مک‌‌‌کین، براد شرمن و لورتا سانچز طی ‌سال‌های ۲۰۰۲-۲۰۰۴

* واگذاری ماموریت به یعقوبیان در حوزه خاورمیانه

از آنجایی که یعقوبیان به سه زبان فارسی، انگلیسی و عبری مسلط می‌باشد در سال ۲۰۰۶ میلادی ماموریتی جدید در حوزه خاورمیانه با محوریت ایران به وی محول شده و به عنوان رایزن و هماهنگ کننده روابط با جوامع خاورمیانه در گارد ملی آمریکا وابسته به نیروی دریایی این کشور مشغول به کار شد و در این راستا برای تکمیل آموزش‌هایش در مقطع کارشناسی ارشد، در رشته علوم سیاسی دانشگاه ایالتی کالیفرنیا واقع در لس آنجلس بورسیه شد.

* حمایت یعقوبیان از طرح دوستی مشایی

الهام یعقوبیان که پس از خروج از ایران همواره ارتباطات مستمر و تنگاتنگی با دست اندرکاران رژیم صهیونیستی داشته و دارد، در سال ۲۰۰۸ میلادی با یول هاسون نماینده حزب کادیما و جنبش واحد اسرائیل و میشل کاهن دلرحیم از اعضای کنست اسرائیل دیدار کرده و گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های خود علیه جمهوری اسلامی را به آنها ارائه کرد و رهنمودهای جدیدی برای تداوم پروژه ایران ستیزی از آنان دریافت کرد.

الهام یعقوبیان در کنار یول هاسون سال۲۰۰۸

ملاقات الهام یعقوبیان با میشل کاهن دلرحم سال ۲۰۰۸

پس از این دیدارها که مصادف با طرح جنجالی اسفندیار رحیم مشایی مبنی‌بر دوستی مردم ایران با مردم اسرائیل و آمریکا بود، یعقوبیان در سال ۲۰۰۸ صفحه‌ای تحت عنوان اتحاد ملت ایران و اسرائیل را در فضای مجازی(فیس بوک) ایجاد کرد که به زعم صهیونیست‌ها این اقدام پدر خوانده معنوی کمپین اسرائیلی‌ها ایرانیان را دوست دارند محسوب می‌شود.

گفتنی است، اسفندیار رحیم مشایی در ۲۹ تیر ماه ۱۳۷۸ طی سخنانی جنجالی در همایش نوآوری و شکوفایی در صنعت گردشگری که با حضور وزیر خارجه کشورمان برگزار شد، اظهار داشته بود: «ایران امروز با مردم آمریکا و اسرائیل دوست است. هیچ ملتی در دنیا دشمن ما نیست، این افتخار است. ما مردم آمریکا را از برترین ملت‌های دنیا می‌دانیم.»

* تاریخ سازی یعقوبیان برای قوم یهود

الهام یعقوبیان که همانند برخی از همکیشانش قوم یهود را میراث‌دار اصلی فرهنگ ایران می‌داند از سال ۲۰۱۰ میلادی به همراه جمعی از یهودیان ایرانی با محوریت یوسف ستاره شناس اقدام به راه‌اندازی مرکز پژوهش و مطالعات یهودیان ایران در لس آنجلس کرده و بطور مستمر اقدام به ثبت تاریخ شفاهی اقلیت یهودی با رویکردی جانبدارانه به نفع این قوم می‌نمایند.

وی علاوه بر اینکه مشاور فرهنگی مرکز مزبور است و وظیفه بارگذاری مطالب سایت این مرکز در سایت یوتیوب را نیز عهده‌دار است، در سال ۲۰۱۰ اقدام به ترجمه و انتشار کتابی تحت عنوان راهنمای جهانی آتشکده‌های زرتشتیان کرد که توسط انتشارات مام میهن در تهران منتشر و روانه بازار شده است.

* آخرین پرده، راه‌اندازی کمپانی آریانا

الهام یعقوبیان که صهیونیست‌ها از وی به عنوان فعال حقوق بشر و دموکراسی‌خواهی در ایران نام می‌برند و ارتباطات تنگاتنگی با نهادها و مراکز باصطلاح حقوق بشری غربی علیه ایران دارد، در سال ۲۰۱۱ میلادی و قبل از شرکت در کنفرانس جهانی روز زن با سنه افرامی سیاستمدار و ژنرال بازنشسته ارتش رژیم صهیونیستی، سناتور جوزف لیبرمن عضو مجلس سنای آمریکا و از حامیان حمله نظامی به ایران و سناتور جوئل اندرسون نماینده جمهوریخواهان در کنگره امریکا دیدار و گفتگو کرده و پس از دریافت نقطه نظرات آنها، اقدام به ایراد سخنرانی علیه جمهوری اسلامی در کنفرانس مزبور نموده است.

الهام یعقوبیان در کنار لیبرمن و همسرش، سال ۲۰۱۱

یعقوبیان در حال گفت‌وگو با سنه افرامی / مذاکره یعقوبیان با جوئل اندرسون سال ۲۰۱۱

الهام یعقوبیان که برای اجرای پروژه ایران ستیزی از سوی لابی صهیونیستی - امریکایی ماموریت یافته در تمام عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی ورود کند، در آخرین فاز ماموریتش موظف به ورود به عرصه اقتصادی از طریق راه‌اندازی کمپانی تولید کیف و کفش بنام آریانا در سال ۲۰۱۱ میلادی شده است.

این کمپانی که مرکز اصلی آن در شهر لس آنجلس قرار دارد و در زمینه تولید انبوه و صادرات کیف و کفش به دیگر کشورها فعالیت دارد، در واقع تامین کننده بخشی از بودجه پروژه حقوق بشری علیه جمهوری اسلامی می‌باشد و به این موضوع صراحتا در سایت اینترنتی کمپانی مزبور اشاره شده است.

ارسال نظر